Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Kharkiv uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul'dan Kharkiv'e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 30 dakikadır.

Kharkiv'de yapılacak şeyler

Kharkiv'e gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Kharkiv'de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kharkiv gezi rehberi hazırladık.

tatil city

İstanbul Kharkiv uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Kharkiv'e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Kharkiv uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kharkiv'de nerelere gidebiliriz?

İstanbul Kharkiv Uçak Bileti 1 300x147 İstanbul Kharkiv Uçak Bileti

İstanbul Kharkiv Uçak Bileti

Ukrayna'nın Kiev'den sonra en büyük ikinci şehri olan Kharkiv, endüstriyel gelişmişliğin, gece ve eğlence hayatının, mimari çeşitliliğin zengin olduğu kentlerden biridir. Kültürel sentezlerinin şehir hayatına da yansıdığı Kharkiv, kışları sert ve karasal iklime; yazları ise nemli ve sıcak bir iklime sahiptir. Mayıs ve eylül aylarında ziyaret etmek için uygun bir şehir olan Kharkiv, oldukça ilgi çekicidir. Katedralleri, yerleşim düzeni, meydanları ve sevimli şehir görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken kent, aynı zamanda doğal güzelliği ile de tam bir cazibe merkezidir.

Ukrayna'nın geleneksel üç kubbeli yapıları arasında olan Pokrovsky Manastırı, Kharkiv'in şehir meydanında yer alır. Gösterişli bir mimariye hakim olan manastır, şehrin en eski binalarından biridir. Şehrin yedi harikası arasında gösterilen eserin yapımı 1683 tarihine dayanır. İkinci Dünya Savaşı esnasında hırpalanan Pokrovsky, heybetli duruşu ile bir hatıra fotoğrafını çekmek isteyenlerin önünden ayrılmadığı yapıdır.

Ukrayna tarihini en yalın hali ile anlatan Kharkiv Tarih Müzesi, kentte kültürel tur anlayışının simgelerinden biridir. 250.000 adet koleksiyonun sergilendiği müze; kapitalizm, Sovyet dönemi, feodalizm ve ilkel toplum göstergeleri olarak dört ana gruba ayrılır. Nümizmatik ve etnografik kalıntıların varlığı ile dikkat çeken müzeyi gezmek oldukça keyif vericidir.

İstanbul Kharkiv uçak bileti fiyatları

Kharkiv seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Aydın seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Kharkiv uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

6 Nisan 2019 tarihinden beri hizmete açık olan İstanbul Havalimanı, bugün dünyanın en önemli aktarma merkezlerinden biri haline geldi. Dünya havayolu endüstrisinin en büyük projelerinden biri olan havalimanı, bu sayede taşımacılık gücünü en yüksek oranlara çıkardı. Bu durumda yeni havalimanında ulaşım sorunlarının yaşanmaması adına geliştirme çalışmaları hala devam ediyor.

İETT ve HAVAİST ile ulaşım

Havalimanı önünde belirli saatlerde hareket eden İETT ve HAVAİST ile şehrin istediğiniz noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için kredi kartı ödemesi veya İstanbul Kart sahibi olmanız gerekiyor. Aynı zamanda şehir merkezinin bazı noktalarından havalimanına gidiş de bu şekilde gerçekleşir.

Araç ile ulaşım:

Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olan İstanbul Havalimanına şehir merkezinden D20 Karayolu  ile ulaşabilirsiniz.

Metro ile ulaşım:

Raylı sistem çalışmalarının hala devam ettiği havalimanına Gayrettepe'den yapılacak hat ile Yenikapı – Hacıosman metro hattına ulaşmak mümkün hale gelecek. Aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren çalışmaları sona erdiğinde havalimanındaki aktarma istasyonunda sonlanacak.

İstanbul Havalimanının faal olmasıyla beraber terk edilen Atatürk Havalimanı'na da bu şekilde ulaşım sağlanıyor.


Biraz da Nstalji

İstanbul Atatürk Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

İstanbul Atatürk Havalimanı'na gitmek için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi metrodur. M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı arasında 35 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Yenikapı, Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Esenler, Menderes, Üçyüzlü, Bağcılar Meydan ve Kirazlı olarak devam eden M1B Metro hattını kullanarak otogardan aktarma yapabilir, Atatürk Havalimanı'na ulaşmanız mümkündür.

Otobüs ile ulaşım

Eğer otobüs tercih edilecekse Yenikapı ile Atatürk Havalimanı arasında otobüsler bulunmaktadır. Yenikapı Sahil, Yenikapı Marmaray, Yeni kapı Transit, Aksaray, İskenderpaşa, Oğuzhan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Ulubatlı, Cevizlibağ, Nakliyeciler Sitesi, Tınaztepe, Kocatepe, İncirli (E-5), İncirli, Bahçelievler, Çocuk Sitesi, Ataköy Geçit, Şirinevler, Kuleli, Kültür Üniversitesi, Atatürk Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Dış Hatlar duraklarından birinden Atatürk Havalimanı'na ulaşmanız mümkündür.

HAVATAŞ

Eğer HAVATAŞ kullanarak havalimanına gitmek isterseniz Yenikapı İDO İskelesi 1. İskele önünden hareket eden Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattı feribotlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca HAVATAŞ'ın Taksim-Atatürk Havalimanı hattı da bulunuyor. Yolcularını ise Gezi Parkı Metro çıkışından alıyor. Bu hat sabah 4 ila gece 1 arasında yolcu taşıma işlemini gerçekleştiriyor.

Eğer çok valiziniz var ise taksi de bir alternatiftir. Şayet havaalanı taksi durağından taksi isteyecekseniz belirli yerler için sabit tarifeler bulunuyor. Bir diğer yöntem olara araç kiralama da oldukça pratik bir yöntemdir. Şehir içerisinde yer alan pek çok farklı araç kiralama firmaları bulunuyor. Şehir içinden kiraladığınız araçları havalimanındaki aynı firmanın şubelerine teslim edebiliyorsunuz. Araç kiralama firmaları arasında Avis, Dollar, Eurocar, Budget, Europark, Kart Oto, Hertz, World Rent A Car, National-Alamo, Thrrifty, Rent Go bulunuyor.

HAVABÜS

Geç saatte uçuşu olanlar ve ulaşım sıkıntısı çekmek istemeyenler ise havaalanı sitesinden bir transfer aracı talep edebilirler. Kalkış ve varış noktalarını seçebilir bütçenize uygun aracı tercih edip çağırabilirsiniz. Marriott Hotel, Holiday Inn Hotel, Sheraton Hotel ya da Polat Hotel otellerinden birinde kalıyorsanız shuttle araçlarla rahatlıkla Atatürk Havalimanı'na gidebilirsiniz.

İstanbul Atatürk hava limanına Havabüs ile ulaşım nasıl olur diyen yolcularımız için pratik bilgiler sunmaktayız…

HAVABÜS ile havaalanına ulaşmak oldukça kolaydır.. Size tahsis edilmiş bu araç ile merkezden rahatlıkla havaalanına ulaşabilirsiniz..

Ayrıca  Atatürk hava limanına metro ve belediye otobüsleri ile de ulaşım mevcuttur. Metro ve metrobüs ile istediğiniz saatte istediğiniz aracı kullanmanız mümkündür.

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Kharkiv uçak bileti satın alınabiliyor.

İstanbul Kharkiv uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.