Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Odessa uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul'dan Odessa'ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 30 dakikadır.

Odessa'da yapılacak şeyler

Odessa'ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Odessa'da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Odessa Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

İstanbul Odessa uçak bileti al!

Sizde İstanbul'dan Odessa'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde İstanbul Odessa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Odessa'da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Odessa Uçak Bileti 300x149 İstanbul Odessa Uçak Bileti

İstanbul Odessa Uçak Bileti

Ukrayna turu yapmak isteyenlerin sıklıkla rağbet gösterdikleri Odessa, Ukrayna'nın güneyinde Karadeniz kıyısında yer alır. Hareketli şehir hayatı ve özellikle gece hayatı, plajları, Sovyet döneminden kalma yapıları ile tam bir cazibe merkezi olan Odessa; tarih, kültür ve doğal güzelliğin iç içe geçen halini yansıtır. Ukrayna'nın en büyük şehri olan Odessa, aynı zamanda önemli bir liman kenti olma özelliğine de sahiptir.

Güney sahillerindeki en popüler yerleri arasında kendini gösteren Varontsov Sarayı, Kırım Dağlarının eteklerinde yer alır. Alupka Sarayı Park Kompleksinin en güzel parçalarından biri olan bu saray çeşitli mimari üsluplara hakim olması ile beraber hoş bir karma dönem eseridir. 40 hektarlık yeşil alanlık bölüme sahip olan saray, Alman peyzaj görüntüsü ile de beğeni kazanır. Görmekten büyük keyif alacağınız Varontsov, bugün Ukrayna'nın gözde mimarilerinden biri olarak nitelendirilir.

1825 tarihinde kurulan Odessa Arkeoloji Müzesi, kentin ilk dönemlerine kadar dayanan tüm yapıtlara ev sahipliği yapar. Çeşitli tarzların bir arada buluştuğu müze Eski Mısır Lahitleri, Kuzey Karadeniz buluntuları papirüs parçalar, eski Yunan ve Roma sergileri olmak üzere çeşitli bölümlere ayrılı bir halde ziyarete açıktır. İçinde 160000'den fazla koleksiyonun meraklıları ile bir araya geldiği arkeoloji müzesi Antik Kiev Rus ve Rum İmparatorluğunu anlamlandırmaya katkı sağlar.

Denize doğu inen Potemkin Merdiveni, şehre resmi bir giriş algısı yaratır. 142 metreye kadar ulaşan dev merdiven özelliği taşıyan Potemkin, Odessa'nın sembolüdür. 1825 tarihinde İtalyan mimar tarafından tasarlanan merdiven, görkemli yapısı ile fotoğraf sanatçılarının dünya üzerinde tercih ettiği en güzel açılardan biridir.