Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Tiran uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Tiran’a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 40 dakikadır.

Tiran’da yapılacak şeyler

Tiran’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Tiran’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Tiran gezi rehberi hazırladık.

tatil city

İstanbul Tiran uçak bileti al!

Sizde İstanbul’dan Tiran’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde İstanbul Tiran uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Tiran’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Tiran Uçak Bileti

İstanbul Tiran Uçak Bileti

Dajti Dağı ile çevrili olan Tiran, Arnavutluk’un başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Tiran; sosyal, kültürel ve tarihi anlamda gelişmiş özellikleri ile dikkat çeker. Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulan şehir özellikle bu dönemin sembolü sayılan örneklere sahiptir. Paleolitik Çağlara kadar uzanan bir mimariye hakim olan kentin asıl kuruluşu ise 17. yüzyıla dayanır. Osmanlı’nın altında küçük bir şehir olmasının yanı sıra ticaret kenti olarak da adından bahsettiren Tiran, 1919 yılında bağımsızlığını ilan etse de dünya tarafından tanınması 1925 yılında gerçekleşti. Avrupa başkenti olmasına rağmen küçük bir şehir hayatına da sahip olan kent bu özelliği ile geniş kitlelere hitap eder.

Kayın, meşe ve çeşitli çam türlerinden oluşan Dajti Dağı, ülkenin doğusunda yer alır. Şehrin en gözde doğal güzelliklerinin başında gelen bölge yazın yemyeşil bir bitki örtüsüne nazaran kışın karlarla kaplıdır. Eşsiz bir araziye sahip olan Dajti Dağı, 30.000 hektarlık geniş ölçülere sahiptir. İçinde çeşitli medeniyetlere ve farklı dönemlere ait mağaraların, antik kentlerin yer aldığı dağ kanyonlar, şelaleler ve göller ile de göz kamaştırır. Bölge aynı zamanda milli park statüsüne de sahiptir.

İstanbul Tiran uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Tiran seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Tiran seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

6 Nisan 2019 tarihinden beri hizmete açık olan İstanbul Havalimanı, bugün dünyanın en önemli aktarma merkezlerinden biri haline geldi. Dünya havayolu endüstrisinin en büyük projelerinden biri olan havalimanı, bu sayede taşımacılık gücünü en yüksek oranlara çıkardı. Bu durumda yeni havalimanında ulaşım sorunlarının yaşanmaması adına geliştirme çalışmaları hala devam ediyor.

İETT ve HAVAİST ile ulaşım

Havalimanı önünde belirli saatlerde hareket eden İETT ve HAVAİST ile şehrin istediğiniz noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için kredi kartı ödemesi veya İstanbul Kart sahibi olmanız gerekiyor. Aynı zamanda şehir merkezinin bazı noktalarından havalimanına gidiş de bu şekilde gerçekleşir.

Araç ile ulaşım:

Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olan İstanbul Havalimanına şehir merkezinden D20 Karayolu  ile ulaşabilirsiniz.

Metro ile ulaşım:

Raylı sistem çalışmalarının hala devam ettiği havalimanına Gayrettepe’den yapılacak hat ile Yenikapı – Hacıosman metro hattına ulaşmak mümkün hale gelecek. Aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren çalışmaları sona erdiğinde havalimanındaki aktarma istasyonunda sonlanacak.

İstanbul Havalimanının faal olmasıyla beraber terk edilen Atatürk Havalimanı’na da bu şekilde ulaşım sağlanıyor.


Biraz da Nstalji

İstanbul Atatürk Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

İstanbul Atatürk Havalimanı’na gitmek için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi metrodur. M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı arasında 35 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Yenikapı, Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Esenler, Menderes, Üçyüzlü, Bağcılar Meydan ve Kirazlı olarak devam eden M1B Metro hattını kullanarak otogardan aktarma yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşmanız mümkündür.

Otobüs ile ulaşım

Eğer otobüs tercih edilecekse Yenikapı ile Atatürk Havalimanı arasında otobüsler bulunmaktadır. Yenikapı Sahil, Yenikapı Marmaray, Yeni kapı Transit, Aksaray, İskenderpaşa, Oğuzhan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Ulubatlı, Cevizlibağ, Nakliyeciler Sitesi, Tınaztepe, Kocatepe, İncirli (E-5), İncirli, Bahçelievler, Çocuk Sitesi, Ataköy Geçit, Şirinevler, Kuleli, Kültür Üniversitesi, Atatürk Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Dış Hatlar duraklarından birinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmanız mümkündür.

HAVATAŞ

Eğer HAVATAŞ kullanarak havalimanına gitmek isterseniz Yenikapı İDO İskelesi 1. İskele önünden hareket eden Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattı feribotlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca HAVATAŞ’ın Taksim-Atatürk Havalimanı hattı da bulunuyor. Yolcularını ise Gezi Parkı Metro çıkışından alıyor. Bu hat sabah 4 ila gece 1 arasında yolcu taşıma işlemini gerçekleştiriyor.

Eğer çok valiziniz var ise taksi de bir alternatiftir. Şayet havaalanı taksi durağından taksi isteyecekseniz belirli yerler için sabit tarifeler bulunuyor. Bir diğer yöntem olara araç kiralama da oldukça pratik bir yöntemdir. Şehir içerisinde yer alan pek çok farklı araç kiralama firmaları bulunuyor. Şehir içinden kiraladığınız araçları havalimanındaki aynı firmanın şubelerine teslim edebiliyorsunuz. Araç kiralama firmaları arasında Avis, Dollar, Eurocar, Budget, Europark, Kart Oto, Hertz, World Rent A Car, National-Alamo, Thrrifty, Rent Go bulunuyor.

HAVABÜS

Geç saatte uçuşu olanlar ve ulaşım sıkıntısı çekmek istemeyenler ise havaalanı sitesinden bir transfer aracı talep edebilirler. Kalkış ve varış noktalarını seçebilir bütçenize uygun aracı tercih edip çağırabilirsiniz. Marriott Hotel, Holiday Inn Hotel, Sheraton Hotel ya da Polat Hotel otellerinden birinde kalıyorsanız shuttle araçlarla rahatlıkla Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz.

İstanbul Atatürk hava limanına Havabüs ile ulaşım nasıl olur diyen yolcularımız için pratik bilgiler sunmaktayız…

HAVABÜS ile havaalanına ulaşmak oldukça kolaydır.. Size tahsis edilmiş bu araç ile merkezden rahatlıkla havaalanına ulaşabilirsiniz..

Ayrıca  Atatürk hava limanına metro ve belediye otobüsleri ile de ulaşım mevcuttur. Metro ve metrobüs ile istediğiniz saatte istediğiniz aracı kullanmanız mümkündür.

İstanbul Havalimanı içinden de Tiran uçak bileti satın alınabiliyor.

İstanbul Tiran uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.