Çok ucuz fiyatlarla İzmir Artvin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir’den Artvin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 10 dakikadır.

Bütçe dostu fiyatlı Artvin otelleri de TatilCity.NET‘de. Ucuz tatil fırsatları, çok ekonomik Artvin uçak bileti web sitemizde!

Artvin Otelleri

Artvin’de yapılacak şeyler

Artvin’e gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Artvin’de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Artvin gezilecek yerler hazırladık.

tatil city

İzmir Artvin uçak bileti al!

Sizde İzmir’den Artvin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Artvin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Artvin’de nerelere gidebiliriz?

İzmir Artvin Uçak Bileti

İzmir Artvin Uçak Bileti

Zorlu ve engebeli bir coğrafyaya hakim olan Artvin, Doğu Karadeniz Bölgesine aittir. Karadeniz insanının samimi kültürel özellikleri, yüzyıllar boyunca ayakta duran tarihi yapıları ve gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki tabiat güzellikleri ile ön plana çıkan kent, Çoruh Nehrinin oluşturduğu kanyon ve vadiler ile farklı bir hava yansıtır.

1250 metre yüksekliğe kol atan Artvin Kafkasör Yaylası, şehrin en ilgi çekici yüzünü yansıtır. Artvin Kafkasör Yaylası Kültür ve Turizm Festivali ile her yıl büyük bir etkinliğe kapılarını açan bölge doğa ile iç içe olmayı sevenler için şehirdeki ilk duraktır. Dört mevsim boyunca da tabiatın en güzel renklerine hakim olan yayla, halk tarafından önemli bir kültürü simgeler.

Bagratlı Kral Sumbath tarafından 10. yüzyılda yapıldığı bilinen Dolishane Kilisesi, Hamamlı Köyü sınırlarındadır. Artvin’in büyük bir tarihine tanıklık eden yapı ilk zamanlarında asıl olarak manastır hayatı yaşasa da günümüze kadar kilise kısmının ulaştığı görülür. Bölgede İslamiyetin hakim olması ile birlikte camiye dönüştürülen yapı, şehirde her dine hitap eden bir yapı olarak dikkatleri üzerine çeker.

İzmir Artvin uçak bileti fiyatları

Artvin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Artvin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Artvin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir ilçesinde yer almakta olup buradan şehir merkezlerine ulaşım için pek çok seçene bulunmaktadır.

Eğer özel aracınız var ise havalimanından Alsancak ve Konak’a yarım saatte varmanız mümkündür. HAVAŞ otobüsleri ise günün erken saatlerinden geç vakitlere kadar hizmet vermektedir. HAVAŞ otobüsleri ile Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi merkezi yerlere kolaylıkla geçebilirsiniz.

Terminalin hemen önünde bulunan taksi duraklarından dilenirse taksiye binilebilir. Toplu taşıma tercih edecekler için havalimanından kalkan 200 hatlı otobüse binilerek Mavişehir’e ulaşılabilir. Alsancak’a gidecek yolcular 202 nolu hattı kullanabilirler. Bornova ve çevresine gidilecekse 204 numaralı hattı kullanmak gerekiyor.

Havalimanından merkeze gitmek için kullanılabilecek bir pratik araç da banliyö trenidir. Terminalin hemen dışında yer alan peronlardan trene binilerek merkeze ulaşılabilir. Ancak trene binmeden önce KentKart almayı unutmamalısınız. Araç kiralamak isteyenler için ise araç kiralama firmaları uygun seçeneklerle havalimanından araç kiralama imkanı sunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Artvin uçak bileti satın alınabiliyor.

Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin Belediyesine ait otobüsler için Artvin Havalimanına çift yön gidiş dönüş yapılmaktadır. Ayrıca HAVAŞ servisleri de şehrin belli bölgelerine yolcu taşımaktadır.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

İzmir Artvin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.