Çok ucuz fiyatlar ile İzmir Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir‘den Kars’a pek çok firma tarafından uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi 2 saat 15 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Kars otelleri de Tatil City’de. Kars otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Kars Otelleri

Kars’da yapılacak şeyler

Kars’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Kars’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kars Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

İzmir Kars uçak bileti al!

En hesaplı, en ekonomik İzmir Kars uçak bileti de sitemizde bulunuyor. En uygun uçak bileti fiyatları için aramanızı hemen yapın!

Kars’da nerelere gidebiliriz?

İzmir Kars uçak bileti, İzmir Kars Uçak Bileti

İzmir Kars Uçak Bileti

Kars, Türkiye’nin en doğusunda yer alan bir ilimiz. Tarihi yerleri ve geniş caddeleri ile dikkat çeken bu ilimizde görmek isteyeceğiniz pek çok yer var. Örneğin 3 milletin uygarlığına sahne olmuş Ani Harabeleri tarihi bir ören yeridir ve mutlaka görülmelidir. Kars’ın tarihini merak edenler Kars Müzesi’ni ziyaret edebilirler.

Anadolu’nun Türkleşmesi sürecinde etkin rol oynayan ermişlerden Ebul Hasan Harakani türbesi de yine Kars’ta bulunmaktadır. 1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Beylerbeyi Sarayı da yine tarihi yapısı ile dikkat çeker. Bu saray bir müddet Hükümet Konağı olarak da kullanılmıştır. Kars’ta bulunan tarihi Taş Köprü, Sukapı Mahallesi ile Kale içi Mahallesini ayırmakta. Köprü de ilginç yapısı ile görülesi. Kayak tutkunları ise Sarıkamış’da kayak keyfi yapabilir.

İzmir Kars uçak bileti fiyatları

Kars’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve İzmir Kars uçak bileti de satın alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir ilçesinde yer almakta olup buradan şehir merkezlerine ulaşım için pek çok seçene bulunmaktadır.

Eğer özel aracınız var ise havalimanından Alsancak ve Konak’a yarım saatte varmanız mümkündür. HAVAŞ otobüsleri ise günün erken saatlerinden geç vakitlere kadar hizmet vermektedir. HAVAŞ otobüsleri ile Alsancak, Karşıyaka, Kuşadası ve Aydın gibi merkezi yerlere kolaylıkla geçebilirsiniz.

Terminalin hemen önünde bulunan taksi duraklarından dilenirse taksiye binilebilir. Toplu taşıma tercih edecekler için havalimanından kalkan 200 hatlı otobüse binilerek Mavişehir’e ulaşılabilir. Alsancak’a gidecek yolcular 202 nolu hattı kullanabilirler. Bornova ve çevresine gidilecekse 204 numaralı hattı kullanmak gerekiyor.

Havalimanından merkeze gitmek için kullanılabilecek bir pratik araç da banliyö trenidir. Terminalin hemen dışında yer alan peronlardan trene binilerek merkeze ulaşılabilir. Ancak trene binmeden önce KentKart almayı unutmamalısınız. Araç kiralamak isteyenler için ise araç kiralama firmaları uygun seçeneklerle havalimanından araç kiralama imkanı sunmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

İzmir Kars uçak bileti web sitemizde çok ucuz!