Çok ucuz fiyatlarla Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kahramanmaraş'tan Erzurum'a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 35 dakikadır.

Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti al!

Sizde Kahramanmaraş'tan Erzurum'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum'da nerelere gidebiliriz?

Kahramanmaraş Erzurum Uçak Bileti 300x225 Kahramanmaraş Erzurum Uçak Bileti

Kahramanmaraş Erzurum Uçak Bileti

Ülkemizin inanç turizmi adına en aktif kentlerinden biri olan Erzurum, İslami yapılar topluluğudur. Doğu Anadolu'da yer alan kent, soğuk bir iklime sahip olmasından dolayı Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Selçuklu ve Osmanlı mimarilerinin en güzel örneklerini barındıran Erzurum, bunun yanı sıra doğal güzellikleri ile de zengin bir seçenek sunar.

Şehrin kültürel ve tarihi yönlerini en güzel şekilde ifade eden yapıların başında Erzurum Kalesi gelir. Bizans imparatorluğu tarafından yapıldığı tahmin edilen kalenin dört bir yanında kapısı bulunur. Yapıldığı ilk dönemlerden beri varlığını tüm ihtişamı ile sürdüren İstanbul Kapı, kalenin önemli kollarından biridir. İstanbul Kapının bir başka önemi ise Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre bu kapıdan girmiş olmasıdır.

Selçuklu sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı Hundi Hatun'a yapıldığı tahmin edilen Çifte Minareli Medrese, şehrin en görkemli eserleri arasındadır. Yıllar boyunca çeşitli rivayetlere konu olan medresenin 13. yüzyılda inşa edildiği bilinir. Görkemli bir mimariye sahip olan yapının aynı zamanda iç kısmında bir avlusu vardır.

Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı içinden de Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum'da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı'ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi'ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı'nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Kahramanmaraş Erzurum uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.