Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 30 dakikadır.

Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kahramanmaraş’ta nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Kahramanmaraş Uçak Bileti

Gaziantep Kahramanmaraş Uçak Bileti

Tarihin kültürle harmanlandığı Kahramanmaraş, geçmişte oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Nefis mutfağı ve doğal güzellikleri ile ilgi çekici bir şehir olan Maraş, dini konumu ile de Türkiye’de turizm noktalarından biridir.

Şehir merkezine 11 kilometre mesafede Kahramanmaraş-Kayseri yolunda yer alan Taş Köprü, Ceyhan Nehri üzerinde bulunur. Bu sebeple köprü, halk arasında Ceyhan Köprüsü olarak da bilinir. Dulkadiroğulları Beyliği tarafından 1563 yılında inşa edilen yapı, bölgedeki köprüler arasında günümüze kadar ulaşan tek köprüdür. Asimetrik bir mimariye sahip olan yapı, 6 adet kemer ile yığma moloz taşlardan oluşur. Uzunluğu 158 metreyi bulan Taş Köprü, günümüzde hala aktif olarak kullanılır.

Şehrin en güzel görüntüsünü sergileyen Kahramanmaraş konakları, 19. yüzyıl Osmanlı sivil mimari örneklerinin en güzel yapılarından biridir. Genellikle iki kattan meydana gelen evler, eski dönemlerde yaşayan insanların günlük yaşam tarzlarına uygun olarak yapılması ile bilinir.

16. yüzyılda bölgeye hakim olan Dulkadiroğulları Beyliği tarafından yapılan Taşhan, şehre ticaret yapmak için gelen kişilerin konakladığı bir yapıdır. İki kattan oluşan yapının mimarisi Cumhuriyetin ilk yıllarını andırır. Taşhan günümüzde Kahramanmaraş’a ait yöresel eşyaların satıldığı iş yeri ve depo alanı olarak kullanılır.

Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları

Kahramanmaraş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kahramanmaraş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti satın alınabiliyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Gaziantep Kahramanmaraş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı