Çok ucuz fiyatlarla Mardin Kahramanmaraş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Kahramanmaraş her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 35 dakikadır.

Mardin Kahramanmaraş uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Kahramanmaraş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kahramanmaraş’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Kahramanmaraş Uçak Bileti

Mardin Kahramanmaraş Uçak Bileti

Bir Akdeniz şehri olan Kahramanmaraş tarihsel ve kültürel açıdan ülkemizin keşfedilmeyi bekleyen illerinden biridir. İklimi sayesinde doğal güzelliği ile de adından söz ettiren kent; İslami eserlerin karması olan mimari duruşu ile de yıl içinde belirli bir kitleye hitap eder. Türkiye’nin gastronomi açısından zengin yerleşimlerinden biri olan Kahramanmaraş, yöresine özgü lezzetleri ile de gezginlerine oldukça eğlenceli bir tatil keyfi yaşatır.

Ceyhan Nehri üzerinde bulunan Taş Köprü, şehrin en eski dönemlerine kadar dayanan tarihi yapılardan biridir. Halk arasında “Cehyan Köprüsü” olarak da bilinen yapı, Kahramanmaraş ve Kayseri kara yolunun 111. kilometresi üzerinde yer alır. Yığma moloz taşlardan meydana gelen köprü, 1563 yılında Dulkadiroğulları Beyliğinin son döneminde inşa edildi. Uzunluğu 158, genişliği ise 5 metreyi bulan yapı 6 gözlüdür. Asimetrik mimarisi neticesinde oldukça ilgi çekici bir mimariye sahip olan Taş Köprünün nehirden en uzak noktasının yüksekliği toplamda 18 metreyi bulur. Üzerinde çeşitli dönemlere ait antik kalıntılarında yer aldığı eser, özellikle tarihseverler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanır.

Mardin Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları

Kahramanmaraş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kahramanmaraş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Kahramanmaraş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Kahramanmaraş uçak bileti satın alınabiliyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Mardin Kahramanmaraş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.