Çok ucuz fiyatlarla Kars Kahramanmaraş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Kahramanmaraş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 35 dakikadır.

Kars Kahramanmaraş uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Kahramanmaraş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kahramanmaraş’ta nerelere gidebiliriz?

Kars Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kars Kahramanmaraş Uçak Bileti

Akdeniz Bölgesinde bulunan Kahramanmaraş, asırlar boyunca süregelen mimari çeşitliliği ve kültürel özellikleri ile ön plana çıkar. Anadolu’nun dört bir yanı geçmişi farklı çağlara dayalı kentler ile çevrilidir. Bu durum günümüzde Türkiye’nin önemli bir tarihi merkez olması ile eşdeğer bir tutum sergiler. Kahramanmaraş’ta bu şehirlere örnek bir niteliktedir. Zengin mutfağı ile gezginleri kendine hayran bırakan kent, iklimsel özellikleri çerçevesinde dört mevsim boyunca da turizme elverişlidir.

16. yüzyılda inşa edilen Taş Han, Maraş’a ticaret yapmak amacı ile gelen insanların konakladığı oteldir. Dulkadiroğulları Beyliğinin şehirdeki önemli miraslarından biri olan yapı, uzun yıllar boyunca ahır ve depo alanı olarak varlığını sürdürdü. Anadolu’ya geçiş güzergahı üzerinde bulunması sebebi ile Taş Han, günümüzde farklı etnik kökenlerin izlerini bünyesinde hala barındırır. Kare bir mimari içinde oluşturulan bina, iki kattan meydana gelir. İçinde geniş bir avluya yer verilen yapı günümüzde aktif bir iş yeri amacı ile kullanılır. Kahramanmaraş’a ait hediyelik hatıralarında yer aldığı Taş Han, Maraş usulü evlerin karakteristik özelliklerine hakimdir.

Kars Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları

Kahramanmaraş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kahramanmaraş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Kahramanmaraş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Kahramanmaraş uçak bileti satın alınabiliyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Kars Kahramanmaraş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.