Çok ucuz fiyatlarla Konya Kahramanmaraş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Kahramanmaraş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

Konya Kahramanmaraş uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Kahramanmaraş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kahramanmaraş’ta nerelere gidebiliriz?

Konya Kahramanmaraş Uçak Bileti

Konya Kahramanmaraş Uçak Bileti

Doğal zenginliği ile dikkatleri üzerine çıkan Kahramanmaraş, ülkemizin en köklü şehirlerinden biridir. Yüzyıllar boyunca aktif bir yerleşim merkezi olarak tercih edilen kent, asırlar boyunca taşıdığı güzelliklerle  önemli mimari değerlere sahiptir. Bu özellikleri ile Türkiye’nin kültür ve tarih turizmine hitap eder. Sahip olduğu zengin mutfağı ile gezginlerine keyifli bir seyahat rotası sunan Kahramanmaraş, Akdeniz iklimine hakim olduğundan dört mevsim boyunca da gezmeye elverişlidir.

Enikli kapıları ile ilgi çekici bir mimariye sahne olan Kahramanmaraş, tarihi konakları ile sivil mimarinin en güzide örneklerinden biridir. Yöre halkının günlük ihtiyaçları doğrultusunda inşa edilen konaklar, şehrin en samimi görünümünü ifade eder. Günümüzde konaklamak dışında çeşitli aktiviteler içinde kullanılan konaklar, şehrin vazgeçilmez bir turudur.

M. Ö. 9. yüzyıla dayalı tarihi ile asırlar boyunca çeşitli uygarlıkları ağırlayan Kahramanmaraş Kalesi, şehir merkezine hakim yüksek bir tepede bulunur. Tarihte 4 aslan heykeli ile tanınan yapı, çeşitli kabartmalar ile ilgi çeker. Bölgede ele geçirilen önemli eserler ve kabartmalar günümüzde Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesinde sergilenir.

Konya Kahramanmaraş uçak bileti fiyatları

Kahramanmaraş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kahramanmaraş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Kahramanmaraş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Kahramanmaraş uçak bileti satın alınabiliyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Konya Kahramanmaraş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.