Adıyaman’dan Van’a seyahat etmek isteyenler Adıyaman Van uçak bileti için TatilCity.NET’i tercih ediyor. TatilCity ekibi olarak ise sizlere seyahatiniz süresince faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler vermek istedik. Adıyaman’dan Van’a günlük bir uçuş düzenlenmektedir. Adıyaman’dan Van’a uçuş süresi aktarma dahilinde olmakla beraber 5 saat 5 dakika sürmektedir.

Adıyaman Van uçak bileti al!

Adıyaman’dan Van’a seyahat etmek ve en ucuz Adıyaman Van uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adıyaman Van uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Adıyaman Van Uçak Bileti

Adıyaman Van Uçak Bileti

Van, ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde bulunmakla beraber hem doğal hem de tarihi pek çok değer sahip olan bir ilimiz. Van’a yolunuz düştüğü takdirde gezip görebileceğiniz pek çok yer var. Bunlardan birisi şehrin simgelerinden birisi Van Kalesi‘dir. Urartu’lardan kalma kale şehir merkezine sadece 5 km mesafededir. Van Kalesi turistler tarafından büyük ilgi gördüğünden buraya sürekli toplu taşıma kalkmaktadır. Yani kaleyi rahatlıkla görebilirsiniz. Şehre 80 m mesafede bulunan Muradiye Şelalesi ise bir başka doğal güzelliktir. Çevresindeki yeşillik bir yana gürül gürül akan suyu ve sesi ile şelale sizleri büyüleyecek.

Akdamar Adası, Van Gölü içerisinde yer alan ikinci büyük ada konumunda. Binlerce yıllık bir geçmişi bulunan ve Ermenilerden kalan Akdamar Adası içinde bulunan ve adını adanın adından alan Akdamar Kilisesi‘de buradadır ve ziyarete açıktır. Kayalar arasından akan suyu ile muazzam bir görüntü sergileyen Müküs Çayı‘nda ayrıca rafting sporu ile ilgilenenler varsa rafting turuna katılabilirler. Van Müzesi ise Van’ın geçmişine dair bilgi edinmek isteyenler için birebir. M.Ö 500 yıllarına uzanan bir tarihi olan Van’a dair pek çok eseri burada görebilirsiniz. Üç ayrı sur ile çevrili olan Hoşap Kalesi ise Van’ın bir diğer önemli tarihi değeridir. Kale Urartu dönemine ait olmakla beraber 1643 yılında Mahmudi Beyi Sarı Süleyman tarafından yeniden onarılmıştır. Ve elbette dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nün ihtişamını görmeden olmaz. Ayrıca göl çevresinde gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Adıyaman Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Adıyaman’dan Van’a ya da Van’dan Adıyaman’a gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Adıyaman Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Adıyaman Van uçak bileti Adıyaman Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Adıyaman Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.