Çok ucuz fiyatlarla Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kahramanmaraş’tan Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 50 dakikadır.

Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti al!

Sizde Kahramanmaraş’tan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Kahramanmaraş Elazığ Uçak Bileti

Kahramanmaraş Elazığ Uçak Bileti

Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ön plana çıkan Elazığ, meyve bahçeleri ve üzüm bağları ile çevrili bir coğrafyaya hakimdir. Bir kültür beşiği şehri olan bölge tarih boyunca Hititler, Urartular, Romalılar, Bizanslılar, Azeri Türkleri, Araplar, Artukoğulları, Selçuklular, Dulkadiroğulları, Akkoyunlular ve Osmanlı gibi pek çok uygarlığı konuk etmesi ile tanınır. Günümüzde birçok medeniyete ait değerli izlere ev sahipliği yapan Elazığ, özellikle tarihi kaynaklarda sıklıkla yer verilen bir yerleşimdir.

Çeşitli kültürler tarafından yüzyıllar boyunca “Kızıl Kilise”, “Süryani Kilisesi” ve “Yakubi Kilisesi” olarak adlandırılan Meryem Ana Kilisesi ülkemiz adına dünya genelinde büyük bir kültürel tarihe sahip olan bir mirastır. Milattan sonra 179 yıllarında inşa edildiği bilinen bina ilk yıllarında Putperestler tarafından putların saklanması için kullanıldı. Sonraki yıllarda Yakubi Hristiyanlarının eline geçen yapı kiliseye çevrildi.

Elazığ şehir merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunan Hazar Gölü, denizden 1250 metre yüksekliktedir. Batık yerleşmesi ile tarihi bir değer taşıyan bölge, aynı zamanda mavi bayraklı plajları ile oldukça keyifli bir seyahat rotasıdır.

Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı içinden de Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Kahramanmaraş Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.