Çok ucuz fiyatlarla Kars Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Hakkari’ye haftada en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 30 dakikadır.

Kars Hakkari uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Hakkari’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Kars Hakkari Uçak Bileti

Kars Hakkari Uçak Bileti

Türkiye’nin en doğu ucunda yer alan Hakkari, ülkenin sınırını oluşturan stratejik öneme sahip kentlerinden biridir. Çeşitli çağlarda aktif bir yerleşim merkezi olarak varlığını sürdüren şehir, Türklerin eline geçene dek farklı medeniyetler tarafından yoğun bir şehir hayatı yaşadı. Günümüzde oldukça köklü ve değerli mirasları barındıran şehir, tarihi dokusu ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de ön plana çıkar. Hakkari aynı zamanda sahip olduğu etnik yapısı ve kültürü ile de ilgi çekici bir atmosfere sahiptir.

Yüksekova ilçesinin Yazılı Köyü mevkinde yer alan Seyithan Gölü, antik Cilo Dağlarının zirvesinde bulunur. Cilo Dağının zirvesinin oluşturan Berçelan Yaylası, şehir merkezine 18 kilometre uzaklıktadır. Eşsiz doğası ile muhteşem manzaralara tanık olabileceğiniz bölge, Hakkari’nin en dikkat çekici tabiat güzelliğini simgeler.

1701 yılında inşa edildiği bilinen Meydan Medresesinin Hakkari yöneticilerinden İbrahim Bey emri ile yapıldığı rivayet edilir. Kentin en değerli tarihsel simgesi olan medrese iki katlı, iç avluya sahip ve dikdörtgen plan üzerine kurulu bir yapıdır. 1984 yılında restorasyon çalışmalarının başlandığı Meydan Medresesi son olarak 2006 yılında önemli tadilat döneminden geçirilerek hizmete sunuldu.

Kars Hakkari uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.