Çok ucuz fiyatlarla Mardin Sivas  uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Sivas’a  her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 10 dakikadır.

Mardin Sivas uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Sivas’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Sivas Uçak Bileti

Mardin Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun geçmişten beri en önemli şehirleri arasında gösterilen Sivas, büyük bir tarihe ev sahipliği yapar. Tarihi İpek Yolu ve Kral Yolunun kesiştiği nokta üzerinde bulunan kent, özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda tarihi ve kültürel izleri ile ayrı bir öneme sahiptir. Yeşillik alanları ile de dikkatleri üzerine çeken şehir, ülkemiz genelinde kültürel turların rotalarından biridir.

“Yüzüklerin Efendisi” adlı filmden esinlenerek inşa edilen Sivas Hobbit Evleri, Paşabahçe Mesire Alanı içindedir. İlk olarak 7 adet inşa edilen evler sonraki yıllarda 50’ye çıkarıldı. Muhteşem bir mimarinin hakim olduğu bölge, Sivas’ın turizmin en yoğun oluğu noktalarından biridir. Hobbit Evlerini gezebileceğiniz gibi konaklamak amacı ile de tercih edebilirsiniz.

2 Eylül- 18 Aralık 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk ve kurmayları tarafından milli mücadele karargahı olarak kullanılan yapı, Roma döneminden beri tüm ihtişamı ile ayakta kalan bir mimaridir. Günümüzde Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi olarak ziyaretçilerine açık olan bina Cumhuriyet dönemine girişin en güzel izlerini ziyaretçileri ile paylaşır.

Mardin Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Mardin Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.