Çok ucuz fiyatlarla Ordu Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ordu’dan Bingöl’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 10 dakikadır.

Ordu Bingöl uçak bileti al!

Sizde Ordu’dan Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ordu Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Ordu Bingöl Uçak Bileti

Ordu Bingöl Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Bingöl, eski tarihlerde adından şifalı anlamına gelen “Ab-ul hayat” suyunun çıktığı yer olarak tanıtır. Tarihi ilk çağlara kadar dayanan yerleşim, Anadolu’da neredeyse düşman işgaline uğramayan sayılı illerden biridir. Her bir köşesinde çeşitli beyliklere ve kültürlere ait mağaraları ve mesken yerleri  bulunan Bingöl, kültürle iç içe geçmiş bir yapıyı sergiler. Arazi yapısı ve coğrafi şartlarının çeşitliliği nedeniyle pek çok şelale, göl ve volkanik patlama sonucu oluşan mağaralara ev sahipliği yapan kent görülmeye değer bir niteliktedir.

Bingöl, Solhan ve Muş kara yolunun 18. kilometresinde karşınıza çıkan Gökçeli Kuşburnu yol ayrımında yer alan Vank Kilisesi ve Zağ Mağarası, şehrin ilk yerleşimi olarak bilinir. Ön ve arka tarafı tamamen kayalıklardan meydana gelen kilisenin 5. yüzyılda Erken Hristiyanlık, Geç Roma dönemi eseri olduğu bilinir. Yıllar boyunca insan eli ile oyularak ortaya çıkan mağaralar çok katlıdır. İç kademelerinde birbirine geçişli salonlardan oluşan Zağ Mağarası çeşitli odalara ayrılır. Yerleşik düzende Roma İmparatorluğunun baskısı altında kalan insan topluluklarının ibadet merkezi olarak kullanılan bölge, içinde büyük bir tarihi barındırır.

Solhan ilçesinin Hazarşah Köyü sınırlarında olan Yüzen Adalar şehrin en ilgi çekici doğal güzellikleridir. Birbiri ile bağlantısı olmayan üç yüzen adadan oluşan Yüzen Adalar, bölge halkı tarafından keşfedildi.

Ordu Bingöl uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca

gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Ordu Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.