Çok ucuz fiyatlarla Samsun Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 35 dakikadır.

Samsun Amasya uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Amasya Uçak Bileti

Samsun Amasya Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, 4000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Bütünü ile tam olarak arkeolojik cennet olan Amasya; gerek şehir merkezinde, gerekse çevre ilçeleri ile görülmeye değer pek çok güzelliğe sahiptir. Kültürel değerlerin beşiği olan kent, kendine özgü mimarisi altında şekillenen şehir hayatı ve yaşam tarzı ile bugün Anadolu uygarlıkları arasında hatra değer bir tutum sergiler. Aynı zamanda Amasya, yemyeşil tabiatı, gölleri ve şelaleleri ile doğa ile başbaşa kalabileceğiniz ender güzellikteki yerleşimlerden biridir.

Pontus Krallarına ait olan Kral Kaya Mezarları, Helenistik dönemin kalıntılarını sergileyen en büyük örneklerdir. Amasya Kalesi eteklerinde yer alan bölge milattan önce 302’den, milattan önce 26 tarihine kadar devam eden bir yerleşimi sergiler. Kalker kayalara oyularak yapılan merdivenler ve büyük salonlara girişten meydana gelir. Görkemli bir duruş sergileyen Kral Kaya Mezarları ilk dönemlerinde 21 tane olsa da günümüze kadar bunların bir kısmının ulaştığı görülür.

Yeşilırmak kenarında dizili olan Yalıboyu evleri, Amasya deyince akla ilk gelen mimarilerdir. Karakteristik bir imza taşıyan evler, ahşap ve kerpiç karması yapılardan meydana gelir. Mesken dışında turizm amaçlı ziyarete açık olan bu evler, kentin en görkemli yapılarıdır.

Samsun Amasya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Samsun Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.