Çok ucuz fiyatlarla Samsun Giresun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Giresun’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

Samsun Giresun uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Giresun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Giresun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Giresun’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Giresun Uçak Bileti

Samsun Giresun Uçak Bileti

Karadeniz’in yöresine özgü şehirlerinden biri olan Giresun, doğal güzelliği ile ön plana çıkan iller arasındadır. Muhteşem tabiatı karşısında görenleri kendine hayran bırakan Giresun; yemekleri, sahil şeridi, ormanları ve yaylaları ile oldukça ilgi çeker. Tarihi ve kültürel değerleri ile de bir anlam taşıyan Giresun, özellikle Rum mimarisi etrafında şekillenen şehir hayatı ile tarihseverlerin ilgi odağıdır.

Karadeniz’in iki adasından biri olan Giresun Adası, şehrin en dikkat çekici güzellikleri arasındadır. 40000 metrekarelik bir alana hakim olan ada, flora ve fauna açısından oldukça geniş bir perspektif çizer. Doğu Karadeniz’in yaşanabilir tek adası olma özelliğine sahip olan bölge, Giresun şehir merkezinden 2 kilometre açıklıktadır. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Aksu Festivali kapsamında geniş bir ziyaretçi kitlesine ulaşan Giresun Adası, aynı zamanda mitoloji de Güç Tanrısı Herkül’ün ziyaret ettiği yer olarak bilinir.

Milattan önce 2. yüzyılda Pontus Krallığı tarafından inşa edildiği bilinen Giresun Kalesi kenti ikiye bölen bir yarımada üzerindedir. İç ve dış kale olarak ikiye ayrılan bölge tarihte Trabzon Rum İmparatorluğunun Türklere karşı olan sınırını ifade eder.

Samsun Giresun uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Giresun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Giresun seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Giresun uçak bileti satın alınabiliyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Samsun Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.