Çok ucuz fiyatlarla Samsun Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Nevşehir’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 15 dakikadır.

Samsun Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Samsun Nevşehir Uçak Bileti

Samsun Nevşehir Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir, ülkemizin yerli ve yabancı turist kapasitesini karşılayan noktalardan biridir. Yüzyıllar öncesine dayanan yerleşimleri, mağaraları ve kiliseleri ile bambaşka bir atmosfere kapılarını açan kent, bugün çeşitli kültür ve inançların en önemli yapılarına ev sahipliği yapar. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği şehir tarih öncesine dayanan mirasları doğrultusunda okunmayı bekleyen bir başucu kitabıdır.

Bağdat Kervan Yolunun güvenliği için yapılan Nevşehir Kalesi, tarihi 12. yüzyıla dayanan bir eserdir. Moloz ve bazalt kesme taşlardan meydana gelen yapı günümüzde hala heybetini yitirmemesi ile dikkatleri çeker. Kentin sembollerinden biri olarak varlığını devam ettiren yapı asırlar boyunca farklı insan topluluklarının yaşam alanı olması ile bilinir. Üçüncü derece arkeolojik sit alanı halinde olan bölge, özellikle Cumhuriyet döneminde yapılan restore çalışmaları ile sağlamlığını artırdı.

Göreme Açık Hava Müzesi, Nevşehir merkeze 13 kilometre uzaklıktadır. 1985 tarihinden beri UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan bölge bugün dünya üzerindeki farklı uygarlıkların inanç döneminin başlamasına ışık tutması ile beraber tam bir cazibe merkezidir. Yüzlerce kilise, mağara ve manastırı içinde barındıran bölge şehirde görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Samsun Nevşehir uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Samsun Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.