Çok ucuz fiyatlarla Sinop Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Sinop’tan Ağrı’ya  her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 10 dakikadır.

Sinop Ağrı uçak bileti al!

Sizde Sinop’dan Ağrı’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Sinop Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Sinop Ağrı Uçak Bileti

Sinop Ağrı Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Ağrı, bugün ülkemizin görülmeye değer turizm destinasyonlarından biri olarak kendini gösterir. Özellikle ülkemizin en önemli kış turizmi şehirlerinden biri olan Ağrı, Türkiye’nin en soğuk yerleşimlerinden olması dolayısıyla da kış turizminin aktif bölgeleri arasındadır.

Eski Beyazıt’ın kuzeydoğusunda kalan Belleburç adı verilen bölgedeki Urartu Kalesi Doğubayazıt’ın 5 kilometre uzaklığındadır. Şehirde antik çağlardan kalan en önemli yapılardan biri olarak karşımıza çıkan kalenin etrafı farklı dönemlerden kalan mimari kalıntılar ile çevrilidir. Aynı zamanda geniş bir alan olarak şehrin ilk yerleşimlerinden biri olan Urartu Kalesi, günümüzde hala çeşitli medeniyetlere ait yaşam izleri taşımaya devam eder.

1784 tarihine ait olan İshak Paşa Sarayı, Topkapı Sarayından sonra ülkemizin en büyük yapısıdır. Mimarinin önemli özelliklerinden biri ise ilk kalorifer tesisatının düzenlendiği yapı olmasıdır. Şehrin turizm potansiyelini yüksek tutan İshak Paşa, bugün hala ülkemizin en gösterişli eserlerinden biri olarak varlığını devam ettirir. Aynı zamanda bu görkemli saray çeşitli rivayetler eşliğinde günümüze kadar ulaşması ile tanınır.

Sinop Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Sinop Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Sinop  Havalimanı içinden de Sinop Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Ağrı Havalimanı küçük yapıda bir havalimanıdır. Şehre uzaklığı ortalama 9 km civarındadır. Sivil hava trafiğine 1997 yılında açılmıştır. Ahmed-i Hani Havalimanı olarak da bilinen havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif yol bulunuyor. Aynı zamanda şehir merkezinden havalimanına gitmek için de bu alternatifler geçerlidir.

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan uçak saatlerine göre ayarlanmış olan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile şehre ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine yakın bir mesafede olunduğundan taksiler de hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Havalimanında araç kiralam a hizmeti sunan firmalar da bulunmaktadır. Dilendiği takdirde beğeni fiyat aralığına göre istenen bir araç kiralanabilir ve merkeze rahatlıkla gidilebilir.

Sinop Ağrı uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.