Çok ucuz fiyatlarla  Bursa Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Kars’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 30 dakikadır.

Bursa Kars uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Kars’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Kars uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kars’ta nerelere gidebiliriz?

Bursa Kars Uçak Bileti

Bursa Kars Uçak Bileti

Türkiye’de Rus mimarisinin en sık görüldüğü kentlerden biri olan Kars, oldukça dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Rusların etkisi ile geniş caddelerle, muazzam sivil mimari örnekleriyle ve taş binalarla şehrin birçok yerinde karşılaşabilirsiniz. Kültürel açıdan da kendine özgü bir şehir olan Kars’ın, çevre iller ile arasında pek bir benzerlik yoktur.

Kars Kalesine ulaşmadan önce Kümbet Cami, eski adı ile ’12 Havariler Kilisesi’ sizi karşılayacaktır. 12 Havariler Kilisesi Anadolu’da yapıldığı bilinen ilk kiliselerden biridir. 1064 yılında bölge Türkleşmeye başladığında ise camiye dönüştürülmüştür. Kars Kalesi M. S. 1153 yılında Selçuklulara bağlı olan Saltuklu Sultanı Melik İzzeddin’in emri ile yapılmıştır. 12. yüzyılda yapılan dış kale, şehri çevreler bir boyuttadır.  Kars Kalesi 1386 yılında Timur tarafından yıkılmış, 1579 yılında ise III. Murat’ın emri ile Kars’a gelen Lala Mustafa Paşa tarafından yeniden inşa edilmiştir.

Fethiye Cami ise, 19. yüzyılda Rusların Karş’ı işgalinden sonra kilise olarak inşa edilmiştir. Ardından Türkleşmeye başlayan bölge için camiye dönüştürülmüştür.

Kars’ın en ilgi çeken noktalarından biri olan Ani Harabeleri’nin tarihi M. Ö. 5000 yıllara dayanıyor. Arpaçay Nehri sırasında uzanan Ani Harabeleri, 961-1045 yılları arasında Pakraduni Hanedanlığı’ndan Ermeni hükümdarlarının başkentidir. Ermenilerin ardından 1045’te Bizanslıların eline geçen bölge, 1064’te ise Selçuklu Sultanı Alparslan tarafından ele geçirilmiştir. Oldukça ilgi çekici bir yapıya sahip olan Ani Harabelerinin üzerinde farklı uygarlıklara ait pek çok kalıntı vardır.

Bursa Kars uçak bileti fiyatları

Kars seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars İstanbul uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Bursa Kars uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.