Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Kars’a haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 30 dakikadır.

Hakkari Kars uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Kars’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Kars uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kars’ta nerelere gidebiliriz?

Hakkari Kars Uçak Bileti

Hakkari Kars Uçak Bileti

Anadolu’nun en ilgi çekici ve gizemli şehirlerinden biri olan Kars, özellikle sahip olduğu kültürü ile dikkatleri üzerine çeker. Rusların uzun yıllar boyunca hüküm sürdüğü şehrin, dört bir yanı ile Rus mimarisine teslim olmuş durumdadır. Rus, Osmanlı, Ermeni mimarisinin ve kültürünün harmanlandığı Kars, tarihteki önemli eserleri ile de merak uyandırır. Lezzeti, yöresel tarzı ve doğa güzelliği ile öne çıkan kent, dört mevsim boyunca da seyahate elverişlidir.

1965 metre yükseklikteki Çıldır Gölü, yılın on iki ayı da oldukça farklı ve ilgi çekici bir profil çizer. Kışın 80 cm’ye kadar donan gölün, hipnotik beyaz bir çöl durumuna dönüşmesi ile Türkiye’nin en ilginç noktalarından birini simgeler. Demir çubuk yardımı ile donan gölün üzerinde yürüyebildiği gibi, at binmekte oldukça keyiflidir. Kış aylarında iyice yağlanan balıkları tutma zevki, Kars kültürünün yegane temellerinden biridir.

Dünyada Alpler dışında kar kalitesi ile ikinci bir güzelliğe ev sahipliği yapan Sarıkamış, Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biridir. Sahip olduğu kar kristalleri ile farkını ortaya koyan merkez, kış aylarında oldukça yüksek bir turist kapasitesine kucak açar.

Hakkari Kars uçak bileti fiyatları

Kars seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Kars uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Hakkari Kars uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı