Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kastamonu’dan Kars’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 5 dakikadır.

Kastamonu Kars uçak bileti al!

Sizde Kastamonu’dan Kars’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kastamonu Kars uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kars’ta nerelere gidebiliriz?

Kastamonu Kars Uçak Bileti

Kastamonu Kars Uçak Bileti

Doğu Ekspresi yolculuğunun son durağı olan Kars, ülkemizin gizemli şehirlerinden biridir. Oldukça farklı bir Anadolu şehrini tanımlayan bölge özellikle Rus mimarisi altında kalması ile merak uyandırıcı bir görünüme kapılarını açar. Tarihi İpek Yolunun Anadolu ile kesiştiği noktada yer alan şehir tarihi yapıları, doğal güzelliği ve kültürel özellikleri ile gezginlerine oldukça keyifli bir seyahat rotası oluşturur.

1579 yılında Osmanlı Padişahı III. Murat döneminde inşa edilen Taş Köprü, şehirde ilk göze çarpan yapılardan biridir. Kars Çayı üzerinde bulunan köprü iki mahalleyi birbirine bağlar özelliktedir. Kars Kalesinden bakıldığında şehrin en dikkat çekici eserlerinden biri olduğu görülen köprü belirli dönemlerde orijinalliği bozulmadan restore edildi. 1725 yılında Karahanoğlu Hacı Ebubekir tarafından geniş bir tadilata tabi tutulan yapı, günümüzdeki son halini de o dönemde aldı.

Osmanlı ve Rus savaşlarına sahne olan Kars bu sürenin sonunda 40 yıl boyunca Rus işgaline maruz kaldı. Bu uzun dönem boyunca Rus mimarisinin etkisi altında kalan şehrin pek yerinde oldukça ilgi çekici mimarilere şahit olabilirsiniz.

Kastamonu Kars uçak bileti fiyatları

Kars seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kastamonu Kars uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Kastamonu Havalimanı içinden de Kastamonu Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kastamonu Kars uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.