Çok ucuz fiyatlarla Konya Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Kars’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 20 dakikadır.

Konya Kars uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Kars’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Kars uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kars’ta nerelere gidebiliriz?

Konya Kars Uçak Bileti

Konya Kars Uçak Bileti

Özellikle 19. yüzyılda Ruslar tarafından bazalt taşı kullanarak inşa edilen özel mimariler ile çevrili olan Kars, ülkemizin farklı bir yüzünü simgeler. Kafkasya’dan gelen insan topluluğunun Anadolu’da ilk yerleştiği topraklar olma özelliği taşıyan kent, günümüzde kadar farklı etnik yapılar ile harmanlanarak ulaştı. Tarihsel, kültürel ve doğal açıdan oldukça keyifli bir seyahat sunan Kars, aynı zamanda mutfağına has lezzetleri ile de ilgi uyandırır.

Anadolu topraklarının en önemli antik kentleri arasında gösterilen Ani Harabeleri, Ermenistan Türkiye sınırını oluşturan Arpaçay Nehri sınırındadır. Geçmişten beri Türkiye ve Kafkasya arasındaki çizgi olan bölge, 5 kilometreyi aşan heybetli surlara sahiptir. Üzerinde çeşitli milletlere ait yaşam tarzını ifade eden pek çok figür ile göz kamaştıran Ani Harabeleri, 2016 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeye hak kazandı. Bölge şehrin en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Kar kalitesi İsviçre Alpleriyle eşdeğer olan Sarıkamış Kayak Merkezi, bölgenin kış turizmini kalkındıran önemli bir bölgedir. 13 kilometreyi bulan kayak pistleri ile geniş bir araziye sahip olan merkez, şehir merkezine 45 kilometre uzaklıktadır.

Konya Kars uçak bileti fiyatları

Kars seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Kars uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Konya Kars uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.