Çok ucuz fiyatlarla Mardin Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Kars’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 20 dakikadır.

Mardin Kars uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Kars’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Kars uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kars’ta nerelere gidebiliriz?

Mardin Kars Uçak Bileti

Mardin Kars Uçak Bileti

Ülkemizin doğu şeridinde bulunan şehri Kars, pek çok etnik kökenin kültürünü barındıran seçkin şehirlerinden biridir. Türkiye ve Kafkasya’yı birleştiren kent, kültür alışverişinin de sıklıkla olduğu bir merkezdir. Kış turizmine hitap eden en güzel merkezlerinden biri olan şehir, özellikle son yıllarda ülkemizin parlayan bir yıldızı haline geldi.

2016 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine girmeye hak kazanan Ani Harabeleri, Anadolu coğrafyasında yer alan en önemli yerleşimlerden biridir. Arpaçay Nehri kıyısındaki merkez, Türkiye ve Ermenistan sınırını oluşturan önemli bir semboldür. Uzunluğu toplamda 5 kilometreye ulaşan antik kent, geçmiş dönemlerde ise Kafkasya ve Anadolu arasında bir görev üstlenmesi ile tanınır. Bu özelliğinden dolayı kültür alışverişinin sıklıkla yaşandığı noktalardan biri haline gelen Ani Harabeleri; surları, katedrali, camileri, yerleşkeleri ve kiliseleri ile antik bir değere sahiptir.

Şehrin en dikkat çekici ilçelerinden biri olan Sarıkamış, pek çok tarihsel zenginliği ile ayrı bir öneme sahiptir. Kars şehir merkezine  57 kilometre uzaklıkta olan bölge, özellikle Alplerle eş değer bir güzellikteki kar kristalleri ile yoğun ilgi görür. Türkiye’nin kış turizmine yatkın en seçkin noktalarından biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi‘nin etrafında konaklamak amacı ile çeşitli alternatifler bulunur.

Mardin Kars uçak bileti fiyatları

Kars seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Kars uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Kars uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.