Devlet Hava yolları tarafından İstanbul-Kastamonu seferlerine ilk olarak 1959 yılında başlamış olan Kastamonu Havaalanı, yolcu sayısının yetersizliği nedeni ile bir süre uçuşları iptal edilmiş bir tesistir. Ancak 1990 senesinde “Her ile bir havaalanı” kampanya çerçevesinde 1.000×30 metre uzunluğundaki pistiyle ve terminal binasıyla yeniden yolculara kapısını açmıştır. Web sitemizde ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti de aranır. Kastamonu”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti bulunuyor.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havaalanı gün geçtikçe yapılan çerçevesinde daha da gelişmiştir. 1994 senesine gelindiğinde pist uzunluğu da  2.400 metreye çıkarılış oldu. Savunma Sanayii Başkanlığı’na 2008 yılında geçici olarak devredilen havalimanı, askeri ve eğitim uçuşları için kullanılmıştır.

2010 senesinde Kastamonu Havaalanı‘nın mevcut kapasitesinin yetersiz olacağı düşünülüp ve yeniden restore kararı alınmıştır. 2010 Haziran’ında ise Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar başlatılmıştır. Yapılan çalışmalar netiesinde yenileme çalışmalarından sonra 2013 Temmuzunda havaalanı yeniden hizmete geçmiştir.

Kastamonu Havaalanı Ulaşım

DHMİ’ye Kastamonu Havalimanı Mart ayında teslim edilmiş ve Mayıs’da itfaiye binası çalışmaları bitirilip son haline getirilmiştir. Kastamonu Havaalanı şehrin merkezine 13 km uzaklıkta yer almaktadır. Sivil kategoride hizmet veren havalimanı iç hat trafiğinde aktif olarak kullanılmaktadır. Senede ortalama 1 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Türkiye’nin hemen her yerinden direkt ve aktarmalı uçuşları bulunmaktadır. Havalimanına ulaşım için yolcular imkan dahilinde istedikleri araçlarla merkeze gidebilmektedirler.

Kastamonu Havalimanı ucuz uçak bileti

Kastamonu Havaalanı’na ulaşım için ise pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birisi otobüstür. Belediyenin tahsis ettiği toplu taşıma aracı ile havaalanından şehre ya da şehirden havaalanına gitmek mümkündür. Eğer otobüs tercih edilmek istenmiyorsa havaalanı içerisinde taksi hizmetinden de yararlanılabilir. Taksi dışında araç kiralama firmasından arzu edilen modele ve fiyata göre temin edilecek  bir araç ile şehre gitmek oldukça kolaydır. Kısacası yolcular Kastamonu Havaalanı‘na ve Kastamonu’dan merkeze ulaşım için herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Oldukça işlek olan Kastamonu Havalimanı’ndan arzu edilen doğrultuda araç bulmak mümkündür.

Ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Kastamonu Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Kastamonu’dan uçmak isteyen yolcular Kastamonu Havaalanı ucuz uçak bileti bulabilir.

Kastamonu Havaalanı Konumu