Çok ucuz fiyatlarla Bursa Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 30 dakikadır.

Bursa Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Kastamonu Uçak Bileti

Bursa Kastamonu Uçak Bileti

Anadolu’nun köklü şehirlerinden olan Kastamonu, şehir merkezi ve ilçeleri olarak baz alındığında çok sayıda kültürel mirasa sahiptir. Eski dokusunu kaybetmemiş ve hala sokaklarında huzurlu dolaşabileceğiniz ender kentler arasında yer alan Kastamonu, yaz ve kış ayrı güzeldir. Yeşil ve mavinin bin bir tonunun buluştuğu şehirde inanılmaz damak zevklerine de şahit olacaksınız. Ilgaz Dağı Milli Parkı, Türkiye’nin en güzel kayak pistlerinden biridir. Ilgaz Dağında bisiklet turu, dağ tırmanışı ve doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Eşsiz manzaralara sahip olan doğasında daha önce tanık olmadığınız manzaraları görebilirsiniz. Bu nedenle fotoğraf makinenizle gitmenizde fayda var.

Küre Dağı Milli Parkı, birçok bitki ve hayvan çeşidine yaşam alanı olmuştur.  Doğanın güzelliğini gözler önüne serecek, eşine ender rastlanan karstik ormanlara sahiptir.

Valla Kanyonu duvarları 800 ve 1300 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük kanyonudur. Aynı zamanda oldukça tehlikelidir. Zaman içinde oluşan aşınmalardan dolayı karstik bir araziye sahiptir. Seyir terasından bakıldığında Vala Kanyonu, Fransa vadilerini andırır. Ayrıca kanyon içinde yüzerek ve atlayarak geçeceğiniz bölümler olacağı için buraya hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Karadeniz’e kıyısı olan Cide ilçesi, Rıfat Ilgaz’ın doğduğu yer olmasından dolayı şiirlerinde ve kitaplarında oldukça yer verir. Cide, Karadeniz üzerinde pek göremeyeceğiniz şahane koylara ev sahipliği yapar. Denize kıyısının 90 kilometre olması ile de Türkiye’nin en uzun kıyısına sahiptir.

Bursa Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Bursa Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.