Çok ucuz fiyatlarla Bursa Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Bursa’dan Kastamonu’ya en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahil 18  saat 45 dakikadır.

Bursa Kastamonu uçak bileti al!

Siz de Bursa’dan Kastamonu’ya seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Bursa Kastamonu uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre ekonomik fiyatlarla Bursa Kastamonu ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Kastamonu Uçak Bileti

Bursa Kastamonu Uçak Bileti

Karadeniz’in yeşili, şelalesi, kanyon ve mağaraları ile ünlü illerinden birisi olan Kastamonu‘da gezip görmek isteyeceğiniz pek çok yer var. Örneğin eğer antik kent gezmeyi seviyorsanız Roma dönemine dayanan Pompeipolis Antik Kenti’ni ziyaret etmenizi öneririz. Sıfırdan kurulmuş olan bu antik şehrin kuruluşu M.Ö. 65-64 yıllarına denk geliyor. Evkaya Mezarları ise bir diğer ilginç tarihi yapı ve geçmişi M.Ö. 7 yüzyıla kadar dayanıyor. AÇık hava tapınağı olarak kullanılan bu anıt mezarlarda toplam 8 mezar bulunuyor. Kastamonu kendisine has üslubu ile yapılmış tarihi evleri ile de ünlü. Öyle ki Kastamonu Konakları’nı gezmek isterseniz yapılış stilinden kullanılan malzemeye kadar farklılıkları kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bu evleri görmek için özellikle İnebolu ve Taşköprü’ye ufak bir gezi düzenlemenizi öneririz.

Şehrin sembolü olan Kastamonu Kalesi ise 12. yüzyılda yapılmış önemli bir yapı. Şehir hattının savunması için yapılmış olan bu kale Bizans mimarisinin de son örneklerinden. Şehrin merkezinde bulunan Kastamonu Saat Kulesi turistlerin en çok ilgi gösterdiği tarihi yapılardan. 1885 yılında yapılmış olan saat kulesinin uzunluğu ise 13 metre.

Bursa Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, SunExpress hava yolu şirketlerinin Kastamonu’ya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Havalimanı içinden de Bursa Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Bursa Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.