Çok ucuz fiyatlarla Bodrum Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bodrum’dan Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

Bodrum Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Bodrum’dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bodrum Kastamonu bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Bodrum Kastamonu Uçak Bileti

Bodrum Kastamonu Uçak Bileti

Tarihin pek çok dönemine tanıklık eden Kastamonu, yüzyıllar boyunca çeşitli imparatorlukların ve beyliklerin hakimiyeti atına girdi. Muhteşem bir tarihe sahip olan şehir, bunun sonucunu gösteren manevi değerleri ile ülkemizde kültür ve tarih turlarının vazgeçilmez bir adresidir. Karadeniz Bölgesinde yer alan Kastamonu, sınırları içinde birçok milli park, kayak merkezi ve ülkemizin bakir kalan koylarını barındırır. Bu özellikleri ile beraber tam bir huzur noktası olan şehir, bahar ve yaz aylarında bulunduğu bölgenin turizm kapasitesini karşılar.

“Zımbıllı Tepesi Höyüğü” adı ile de anılan Kastamonu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta Taşköprü ilçesi sınırlarındaki Pompeiopolis Antik Kenti, geçmiş dönemlere ait pek çok uygarlığın ayak izlerini barındıran yerdir. Milattan önce 64 ve 65 yılları arasında Roma İmparatorluğunun eline geçen bölgenin sıfırdan inşa edildiği bilinir. Paphglagonia’nın başkenti olan Pompeiopolis’in ilk keşfi 1881 yılında Fransızlara dayanır. Yüzyıllar boyunca toprak altında kalan antik kentte uzun zamandır devam eden kazı çalışmaları sonucunda ele geçirilen önemli eserler günümüzde Taşköprü Arkeoloji Müzesinde ziyaretçileri ile buluşur.

Bodrum Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bodrum Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bodrum Havalimanı Ulaşım

Havalimanından Bodrum merkeze ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birisi iç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında bulunan otobüs duraklarından kolaylıkla binilecek otobüslerdir. Otobüs ile Muğla il merkezinde bulunan Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine gitmek isteyen yolcular tercih edebilirler. Milas Bodrum Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren bazı havayolu firmalarının ise ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Atlas Global, Pegasus ve Onur Air servis hizmetini sağlamaktadır.

Bir başa ulaşım aracı olan HAVAŞ yolculu saatlerine göre ayarlanmış otobüslerdir ve inişlerde yolcuların hizmetinde bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için taksi hizmeti de terminalin hemen dışarısından temin edilebilmektedir. Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinde araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Buralardan kiralanan araçlar ile merkez noktalara rahatlıkla gidilebilir. Özel aracı ile gitmek isteyenler ise Muğla – Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak merkez bölgelere gidebilirler.

Milas Bodrum Havalimanı içinden de Bodrum Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Bodrum Kastamonu bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.