Çok ucuz fiyatlar ile Elazığ Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Kastamonu’ya direkt uçuş yoktur. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak aktarmalar dahil 7 saat 15 dakikadır.

Elazığ Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Kastamonu Uçak Bileti

Elazığ Kastamonu Uçak Bileti

Türkiye’nin manevi zenginlikleri, tarihi değeri, doğal güzellikleri ve eşsiz lezzetleri ile bütünleşen şehri Kastamonu, keyifli bir seyahat sunuyor. Karadeniz sahilinin en uzun kıyı şeridine sahip olan Kastamonu, balıkçı kasabaları ve dokusu bozulmayan evleri ile özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı pek çok gezginin ziyaret ettiği kentlerden biridir.

Büyülü bir güzelliğe sahip olan Kastamonu Kalesi, şehrin en yüksek tepesinde yer alıyor. 110 metre yüksekliği ile genellikle her yerden görülebilen kalenin, 12. yüzyılda Kammenler tarafından inşa edildiği biliniyor. Orta Çağ ve Bizans Dönemi mimari yapıları gözlenen kalede, günümüzde yöresel lezzetler ve takıların satıldığı ufak stantlar yer alıyor.

M. Ö. 7. yüzyılda Pafyagonyalılar tarafından açık hava kutsal tapınak alanı olarak kullanılan Evkaya Mezarları, şehrin en eski kaya mezarlarıdır. Şehrin turizm noktalarından biri olan Evkaya Mezarları, ülkemizinde büyük bir mirasıdır.

Kastamonu, Taşköprü ve İnebolu’da örneklerine sıka rastlanan Kastamonu konakları, yörenin en şirin yapısını oluşturuyor.  Karakteristik özellikleri ile büyük bir mirasa kucak açan bu konakların her biri farklı bir mimariye sahiptir.

Elazığ Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Elazığ Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı