Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Kastamonu’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 55 dakikadır.

Erzurum Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Kastamonu Uçak Bileti

Erzurum Kastamonu Uçak Bileti

Karadeniz’in en uzun sahil şeridine sahip Kastamonu doğası, plajları, koyları ve tarihi ile oldukça keyifli bir seyahat sunar. yeşil ve mavinin en güzel şekilde harmanlandığı Kastamonu, bir tarafı alabildiğine ormanlar ile diğer tarafı uzun denizle örülüdür. Köklü bir tarihe sahip olan kent, tarihsel bütünlüğü ile de dikkat çeker.

12. yüzyılda Kammerler tarafından inşa edilen Kastamonu Kalesi, şehrin en yüksek tepelerinden birinde yer alır. Muhteşem konumu neticesinde kentin pek çok bölümünden rahatlıkla görülebilen kale, yüzyıllar boyunca farklı medeniyetler tarafından savunma merkezi olarak kullanıldı. Orta Çağ ve Bizans dönemi izlerine sıklıkla rastlanan kale 15 büyük burca ve kuleye sahiptir.

Pafyoganyalılar tarafından M. Ö. 7. yüzyılda yapılan Evkaya Mezarları şehir merkezinde bulunur. Ülkemizdeki en değerli kaya mezarları arasında yer alan kutsal tapınaklardaki ‘Hayvanlar Hakimesi Tanrıça’ oldukça ünlüdür.

Kastamonu şehir merkezinde, İnebolu ve Taşköprü ilçesinde yer alan Kastamonu konakları, şehrin tarihsel kültürünü yansıtan simgelerdir. Oldukça hoş bir ambiyansa kucak açan ve şehrin havasını güzelleştiren konaklar günümüzde ev, otel, restoran, meyhane ve farklı amaçlar ile kullanılır.

Erzurum Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Erzurum Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı