Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Kastamonu’ya her üç günde bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 50 dakikadır.

Eskişehir Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Kastamonu Uçak Bileti

Eskişehir Kastamonu Uçak Bileti

Gökırmak’ın önemli bir kolu Karaçomak Deresi Vadisine kurulu olan kent, Anadolu’nun en köklü şehirleri arasındadır. Sahip olduğu antik çağ ve Türk İslam eserleri ile ‘Evliyalar Şehri’ olarak da bilinen Kastamonu, Karadeniz’in en uzun sahil şeridine ev sahipliği yapar.

Kastamonu’nun Osmanlı himayesine girmesi ile birlikte Nasrullah Kadı tarafından yaptırılan Nasrullah Cami, şehrin en önemli yapılarından biridir. 1506 senesinde yapımına başlanan cami, 1746 yılında son halini aldı. Var olan 3 kubbesine 6 kubbe daha eklenerek 9 kubbeli bir hal alan cami, mimari açıdan da oldukça ilgi çekicidir. Osmanlı mimarisinin en değerli hat sanatları örneğine sahip olan Nasrullah Caminin şadırvanından su içen kişinin herhangi bir sebepten dolayı şehre tekrar geleceği söylenir.

Kentin coğrafi özellikleri baz alınarak kurulan Kastamonu konakları, Taşköprü ve İnebolu ilçesinde sıklıkla görülür. Günümüzde şehrin en güzel ve görkemli halini yansıtan konaklar müze, restoran, butik otel, ev ve farklı işletmeler amacı ile kullanılır.

Kentin doğal güzelliğini sergileyen Küre Dağları Milli Parkı, Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Gideros Koyu gezmekten keyif alınacak yerlerdir.

Eskişehir Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Eskişehir Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı