Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Kayseri’ye en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 30 dakikadır.

Bingöl Kayseri uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Kayseri’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Bingöl Kayseri Uçak Bileti

Bingöl Kayseri Uçak Bileti

Anadolu’nun en önemli kavşak noktaları üzerinde bulunan Kayseri, 6000 yıllık köklü bir tarihe sahiptir. Geçmişte ticaret yolları üzerinde olduğundan ötürü günümüzde pek çok eser hala sağlamlığını koruyor. M. Ö. 4500’lere dayanan geçmişi ile Kayseri, özellikle Selçuklu ve Osmanlı’dan pek çok izler taşır. Eski Kayseri ve yeni Kayseri’nin bir arada bulunduğu Cumhuriyet meydanı şehrin kalbidir. Kale, kule, cami ve kapalıçarşının bulunduğu şehir meydanı oldukça geniş ve görkemlidir. Kayseri kalesinin tarihi M. Ö. 3. yüzyıla dayanıyor. Haşmetli bir görünüme sahip kale, birçok şehirde olduğu gibi yüksek bir tepe de değil; şehir meydan da yer alıyor. Günümüzde kültür ve sanat merkezi olarak aktif bir şekilde kullanılan kalenin izleri Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dan kalma kalıntıları barındırıyor. Meydan da yer alan Bürüngüz Cami, 6. yüzyılda inşa edilmiş, tek kubbeli ve minareli camidir.

Tarihi 1500’lere dayanan Kayseri’nin ilçe merkezi Talas, şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Erciyes Dağının eteklerinde yer alan Talas, taş evleri kilise ve camisi ile eski kültürel dokusunu günümüzde hala muhafaza ediyor Burada Kapadokyalılar, Mazaklar ve Romalılar yaşamıştır. Aşağı ve Yukarı Talas olarak ikiye ayrılan yerleşim yeri, Gayri müslim ve Müslümanların bir arada yaşadığı topraklardır.

Bingöl Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

Kayseri Havalimanı Ulaşım

Kayseri ile havalimanı arasında 5 km bulunmaktadır. Havalimanından Kayseri şehir merkezine gitmek isteyenler için çeşitli alternatifler bulunuyor. Taksi bunlardan birisidir. Şehir merkezine sadece 15 dakikalık bir uzaklık olduğundan fiyat olarak da uygun düşmektedir.

Toplu taşıma tercih edenler için otobüs ve dolmuşlar terminalin dışından geçmektedir. Belediyenin 100 ve 102 nolu otobüsleri duraktan geçerek yolcuları merkeze götürmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı 24 saat şehit ile bağlantılıdır.

HAVAŞ kent merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. HAVAŞ günün erken saatlerinde yolculuğa başladığından bu araçla merkeze çok kolay ulaşabilirsiniz.

Bingöl Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.