Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari'den Erzurum'a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 30 dakikadır.

Hakkari Erzurum uçak bileti al!

Sizde Hakkari'den Erzurum'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum'da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Erzurum Uçak Bileti 300x200 Hakkari Erzurum Uçak Bileti

Hakkari Erzurum Uçak Bileti

Palandöken'in eteklerine kurulu olan Erzurum, Doğu Anadolu'nun en büyük ve gelişen kentidir. Sahip olduğu coğrafi konum ve iklimi neticesinde şehir, kış sporlarına yatkınlığı ile dünyaca önemli bir üne kavuştu. Köklü bir geçmişe kucak açması itibarıyla şehrin pek çok yerinde yöre halkının gelenek ve göreneklerini simgeleyen kültürel tarihi esere rastlamak mümkün.

Çifte Minareli Medrese, şehrin en tarihi yapıları arasındadır. Şehir merkezinde bulunan bu medrese geçmişte pek çok rivayete de söz konusu olması ile bilinir. Uzun yıllar boyunca Erzurum'da hüküm süren Selçuklular tarafından yapılan medresenin sağ ve sol sütunlarının uzunluğu birbirinden farklıdır. Günümüzde medresenin ve sütunlarının birçok yerinde Selçuklu mimarisinin yapı taşları hala göze çarpar.

Türkiye'nin en önemli anıt mezarlarından olan Üç Kümbetler, Selçukludan kalma önemli bir mirastır. En büyük mezarın Emir Saltuk'a ait olduğu bilinse de, diğer mezarların kimlere ait olduğu bilinmez. Basık külah şeklindeki kümbetlerin üzerinde Orta Asya Türklerinin sıklıkla kullandığı yarasa, yılan ve kartal figürleri vardır.

Hakkari Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova'da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00'dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum'da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı'ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi'ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı'nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Hakkari Erzurum uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı