Çok ucuz fiyatlarla Ankara Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Konya’ya uçuş süresi aktarmalara bağlı olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Ankara Konya uçak bileti al!

En hesaplı ve ucuz Ankara Konya uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate biletini alıyor. Ucuz uçak bileti bulmak için en uygun adrestesiniz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Konya Uçak Bileti

Ankara Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en geniş ili olan Konya‘da gezip görmek isteyeceğiniz pek çok yer var. Özellikle cami ve türbeleri ile hem yerli hem de yabancı turistleri kendisine çekiyor. Mevlana Müzesi, Mevlana Celaleddin Rumi’nin dergahı ve mezarının bulunduğu yer olmakla beraber ismi geçtiğinde dahinde ilk akla gelen yer Konya’dır. Müzede yine aynı dönemden dervişlerin eşyalarını görebilir, döneme ait bilgiler alabilirsiniz.

Bir başka müze olan Konya Ereğli Müzesi’nde Bizans, Hitit, Roma, Osmanlı, ve Selçuklu döneminden günümüze gelmiş olan mirasları görebilirsiniz. Milli değerimiz Nasreddin Hoca ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz yer ise Akşehir’dir. Burada Nasreddin Hoca’nın mezarı bulunmaktadır. Şehrin te tepe noktası ise Alaaddin Tepesi’dir. Bu mesire yeri doğa ile buluşmak isteyenler için birebir.

II. İzzeddin Keykavus döneminde inşa edilmiş olan Karatay Medresesi, Selçuklu mimarisinin önemli örneklerinden birisi. Beyşehir Gölü Milli Parkı ise 33 adadan meydana gelmekle beraber gölün müthiş manzarası ile sizleri buluşturuyor.

Ankara Konya uçak bileti fiyatları

Konya’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Konya uçak bileti atın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Ankara Konya uçak bileti web sitemizde çok ucuz!