Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 7 saat, 15 dakikadır.

Balıkesir Konya uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Konya‘ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Konya Uçak Bileti

Balıkesir Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük şehri olan Konya, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Şehirde gezilecek yerlerin en başında Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin de bulunduğu Mevlana Türbesi gelir. Türbe yıllarca tüm insanlara kucak açarak ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel” der. İnci Minareli Medrese, Selçuklular döneminde inşa edilmiş ve dönemin güzel işçiliğini yansıtan yerlerden biridir. Burayı ziyaretiniz esnasında Taş ve Ahşap Eserler Müzesi gezmekten keyif alacağınız yerler arasındadır. Şehzade Selim tarafından yaptırılan Konya Selimiye Cami, Osmanlı mimarisini yansıtan en güzel örneklerden biridir.

Yerköprü Şelalesi zorlu yapısı ile doğaseverlerin şehirde mutlaka uğradığı yerler arasındadır. Konya’nın doğal güzelliğine şahit olmak istiyorsanız Yerköprü Şelalesi’ni seyahat listenize ekleyin. Kilistra Antik Kenti Konya’nın Meram ilçesinde yer alır. Eski zamanlarda sarp kayalıkların içi oyularak, yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Kilistra’nın günümüzde manzarası peri bacalarını andırıyor. Türkiye’nin tek çöl toprağı olan Karapınar Çölü oldukça ilginç görünümü ile pek çok turistin ilgi odağıdır. Konya ziyaretinizde Nasrettin Hoca Türbesi’de şehrin ambiyansını yaşatan yerlerden biridir.

Balıkesir Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye’nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir’de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car’dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir’e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Balıkesir Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.