Çok ucuz fiyatlar ile Elazığ Konya uçak bileti de atilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Konya’ya direkt uçuş yoktur. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak aktarmalar dahil 5 saat 50 dakikadır.

Elazığ Konya uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Konya Uçak Bileti

Elazığ Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin en önemli inanç turizmi merkezlerinden biri olan Konya, bu açıdan oldukça dikkat çeken mimariye sahiptir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerinden biri olan kent, yüz ölçümü bakımından da Türkiye’nin en büyük şehridir. Uzunca yıllar Anadolu Selçuklularına başkentlik yapan Konya, birbirinden ilginç ve özel tarihi yapılara da kucak açar.

Şehirde ilk gezilmesi gereken yerlerin başında gelen Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabridir. Mevlana’nın oğlu Sultan Veled tarafından yaptırılan türbe, hazzın doruklara ulaştığı Konya’nın önemli bir manevi mekanıdır. ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel’ çağrısı ile her milleten insana kucak açan Mevlana Türbesi, özellikle Şeb-i Arus kutlamalarının olduğu tarihte turist akınına uğruyor. Şehirde yer alan İnce Minareli Medrese, Karatay medresesi, Konya Selimiye Cami ve Alaaddin Cami önemli dini mekanları arasında yer alıyor.

Krater gölü olma özelliği taşıyan Meke Gölü, eski zamanlarda sönen bir volkanın su ile dolması sonucu meydana gelen bir oluşumdur. Şehirdeki doğal güzelliklerden biri olan göl, göz alıcı bir manzaraya sahiptir.

Elazığ Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Elazığ Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı