Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Konya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 10 dakikadır.

Erzurum Konya uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Konya Uçak Bileti

Erzurum Konya Uçak Bileti

Yıllar boyunca Türklere başkentlik yapan Konya, Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük şehridir. Bozkır bir toprağa sahip olan kent, ülkemizde inanç turizminin oldukça yoğun olduğu illerden biridir. Tipik bir Anadolu kenti olması ile birlikte bulunduğu topraklarında en eski şehirleri arasında yerini alır. Oldukça geniş bir düzlüğe kurulu olan Konya, gezilmeye değer bir turizm rotası sunar.

Konya’da ilk görülmesi gereken yerlerin başında Mevlana Celaleddin Rumi’nin türbesi gelir. 1274 yılında kurulan türbe, ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel” sözleri ile millet ve din fark etmeksizin tüm insanlığa kucak açar. Şeb-i Arus kutlamaları döneminde yoğunluğun daha da arttığı mekan, dört mevsim boyunca yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğrar.

Anadolu Selçukluların en önemli şehri olan Konya, döneminde pek çok önemli mimarisine ev sahipliği yapar. Selçuklu ilçesinde bulunan İnce Minareli Medrese, Selçuklu dönemi mimarisini iç ve dış avlusunda yansıtan eserlerden biridir. Şehrin önemli ibadet mekanları arasında yer alan medrese, Taş ve Ahşap Eserleri Müzesi’ne ev sahipliği yapar.

Erzurum Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Erzurum Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı