Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Konya’ya haftada en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 50 dakikadır.

Eskişehir Konya uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Konya İstanbul uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Konya Uçak Bileti

Eskişehir Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin en önemli inanç turizmi merkezlerinden biri olan Konya, özellikle Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabri ile yıl içinde yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak noktasıdır. Yüz ölçümü bakımından ülkemizin en geniş topraklarına sahip Konya, aynı zamanda Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Dört bir yanı tarih dolu olan Sille Köyü, Büyük Selçuklu dönemde kentin en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak kullanıldı. Eski dönemlerden kalma mum atölyeleri, kiliseleri, mağaraları ve camileri ile oldukça değerli bir tarihe tanık olan Sille Köyü, doğası ile de görenleri cezbedicidir. Köyde tarih turu yapılabileceği gibi nefis köy kahvaltısı da oldukça ünlüdür.

Atatürk Evi Müzesi, Mustafa Kemal’in şehri ziyareti sırasında konakladığı mütevazı evdir. Tapusunda ”Reis-i Cumhur Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya Konyalıların hediyesidir” yazan ev, günümüzde Atatürk’ün değerli eşyalarının kullanıldığı müze olarak hizmet verir.

Türkiye’nin sahip olduğu tek çöl toprağı olan Karapınar Çölü, oldukça ilginç manzarası ile Konya’nın en gözde turizm noktaları arasındadır. Güzel enstantaneler yakalanabilen Karapınar Çölü, görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir.

Eskişehir Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Eskişehir Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı