Çok ucuz fiyatlarla Kars Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 25 dakikadır.

Kars Konya uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Kars Konya Uçak Bileti

Kars Konya Uçak Bileti

Anadolu kentleri arasında tarihi oldukça eskilere dayanan Konya, ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan önce gelen merkezlerinden biridir. Yüzyıllar boyunca pek çok uygarlığa kapılarını açan kent, günümüzde eski dönemlere ait değerli miraslara ev sahipliği yapar. Çeşitli mimarilere sahip hanları türbeleri, medreseleri ile muazzam bir tarih yolculuğuna çıkmaya vesile olan kent, aynı zamanda ülkemizin en geniş yüz ölçümüne sahip ilidir.

Dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliğine sahip olan Tuz Gölü, Van Gölünden sonra ülkemizin ikinci büyük gölüdür. Derinliği 50 cm’nin altında olan göl, ülkemizdeki %70 tuz ihtiyacının karşılandığı bölgedir. Endemik de olmak üzere çok sayıda kuş ve böcek türüne ev sahipliği yapan Tuz Gölü, Türkiye’nin biyoçeşitlilik açısından geniş bir yelpazeye sahip olan güzide bölgesidir.  Tüm bu özellikleri ile alan, UNESCO tarafında geçici Dünya Mirasları Listesinde bulunur. Doğal açıdan mükemmel bir manzara oluşturan bölge, dört mevsim boyunca da oldukça renkli görüntülere sahiptir. Konya’nın doğal güzelliğini simgelen Tuz Gölü, yılın dört mevsimi de yerli ve yabancı gezginlerin gözde turizm alanlarından biridir.

Kars Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Kars Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.