Çok ucuz fiyatlarla Kocaeli Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kocaeli’den Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 20 dakikadır.

Kocaeli Konya uçak bileti al!

Sizde Kocaeli’den Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kocaeli Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Kocaeli Konya Uçak Bileti

Kocaeli Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin en geniş yüz ölçümüne sahip olan Konya, Anadolu kentleri arasında tarihin en eskilere dayandığı yerleşim birimidir. Çeşitli çağlarda farklı medeniyetler tarafından hakimiyet altına alınan şehir, günümüzde yalnız İslam alemi için değil; diğer dinler adına da önemli bir merkezdir. Türkiye’de kültür turlarının vazgeçilmez adresi olan Konya, Mevlevi kültürünün hakim olduğu bir merkezdir.

Yarattığı hoşgörü felsefesi ile dünya genelinde bir üne sahip olan Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabri olan Mevlana Türbesi, yılın her mevsimi dünyanın dört bir yanından gelen gezginler ile doludur. Yeşil kubbesi ile dikkatleri üzerine çeken türbe, 1926 yılında ziyarete açıldı. Dergah eşyaları, Türk ve İslam kültürüne önem veren figürleri, değerli el yazmaları ve çeşitli sabır taşları ile zengin bir görünüm kazanan yapının yan tarafında Osmanlı döneminde yapılan ibadethane ve mescit bulunur.

Selçuklu döneminin önemli merkezlerinden biri olan Karatay Medresesi, Emir Celaleddin Karatay tarafından yapılan özgün bir eserdir. Sille taşından inşa edilen yapı 1955 yılından beri ‘Çini Eserleri Müzesi’ olarak ziyaretçilerine açık.

Kocaeli Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kocaeli Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Cengiz Topel Havalimanı içinden de Kocaeli Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Kocaeli Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.