Çok ucuz fiyatlarla Şanlıurfa Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Şanlıurfa’dan Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 30 dakikadır.

Şanlıurfa Konya uçak bileti al!

Sizde Şanlıurfa’dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Web sitemizde en uygun uçak bileti devamlı olarak mevcuttur. Bunları inceleyebilir ve yılın her mevsimi Şanlıurfa Konya ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Aynı zamanda firmamız üzerinden ucuz tatil fırsatları da yakalayabilirsiniz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Şanlıurfa Konya Uçak Bileti

Şanlıurfa Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin bozkır topraklarından biri olan Konya, aynı zamanda ülkemizin en geniş yüz ölçümüne sahip şehridir. Yüzyıllardan beri varlığı bilinen kent, günümüzde hala karanlık çağların izlerini taşır. Anadolu Selçuklularının geçmişteki önemli merkezlerinden biri olan Konya aynı zamanda bu dönemin en gösterişli mimarileri ile de farklı bir tarza sahiptir.

1274 yılında Mevlana’nın oğlu Sultan Veled tarafından yapılan Mevlana Müzesi (Mevlana Türbesi) şehirde görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Her bir köşesinde maneviyatını sınırsızca yansıtan mekan Mevlana’nın ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel’ sözleri ile kapılarını yerli ve yabancı binlerce turiste açar. Çeşitli dönemler boyunca devamlı olarak restore edilen yapı ilk dönemlerinden günümüze kadar özgünlüğünden hiç bir şey kaybetmeden geldi.

Şanlıurfa Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Şanlıurfa Konya  uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır.

Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı içinden de Şanlıurfa Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Şanlıurfa Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.