Çok ucuz fiyatlarla Siirt Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Siirt’den Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 30 dakikadır.

Siirt Konya  uçak bileti al!

Sizde Siirt’den Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Siirt Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Siirt Konya Uçak Bileti

Siirt Konya Uçak Bileti

Hanları, türbeleri, kervansarayları ve camileri ile tarihsel yolculuğun daimi adreslerinden biri olan Konya, bugün ülkemizin sıklıkla tercih edilen inanç turizmi merkezlerinden biridir. Mevlana’nın şehri olan Konya, yüzyıllar boyunca önemli medeniyetlere kucak açması sonucu geniş bir tarihe sahiptir. Bunun meyvesi olarak bugün pek çok bölgesinde tarihin en güzel izlerini yansıtan il, kentin belleğini hala korur. Kaplıca turizminin ülkemizdeki en önemli adreslerinden olan şehir aynı zamanda Türkiye’nin en geniş yüz ölçüme de sahiptir.

1926 tarihinde Mevlana Türbesi olarak ziyarete açılan yer aynı zamanda Mevlana Müzesidir. Dünya üzerindeki hoşgörü felsefesinin en etkin isimlerinden biri olan Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin yer aldığı merkez, bugün Konya’nın en değerleri sembollerinin başında gelir. Mevlana’ya ait kişisel eşyaları yer bulduğu müze aynı zamanda sabır taşları bölümü ve mescit olarak ayrılır.

Türkiye’nin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü, aynı zamanda dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliği taşır. Şehrin en gözde turizm destinasyonları arasında ilk sıralarda gelen Tuz Gölü, yıl içinde yüksek oranda yerli ve yabancı turist ağırlar. Aynı zamanda bölge ülkemiz genelinde en fazla kuş türünün yaşadığı merkezlerinden başında gelir.

Siirt Konya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, Türkiye’yi Siirt Dilektepe Yolu Pınarca Köyü yolu üzerindeki Siirt Havalimanı ile bağlamaktadır. Siirt merkeze 14 kilometre mesafede bulunan Siirt Havalimanı, komşu şehirlerden yolcuları da İstanbul ve Ankara’ya ulaştırmaktadır. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Siirt Havalimanı içinde çok sayıda restoran, cafe, dinlenme alanı, ren a car ofisleri ve farklı bankalara ait ATM’ler bulunuyor.

Siirt Havalimanına Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havaş

Havayolları işletmeciliği altında Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezinin farklı noktalarına belli saatlerde Havaş ile ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs

Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir merkezinin farklı noktalarından hareket eden otobüs seferleri ile Siirt Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araçlar

Siirt şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede yer alan Siirt Havalimanı’na özel taksi ile 20-25 dakika süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz,  iç hatlar veya dış hatlar terminalinde yer alan rent a car şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Siirt’e seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Siirt Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saatte uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Siirt Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Siirt Havalimanı içinden de Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Siirt Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.