Çok ucuz fiyatlarla Kars Kütahya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Kütahya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 25 dakikadır.

Kars Kütahya uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Kütahya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Kütahya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kütahya’ya nerelere gidebiliriz?

Kars Kütahya Uçak Bileti

Kars Kütahya Uçak Bileti

Yemyeşil doğası ile dikkat çeken Kütahya, Ege Bölgesinin tabiat güzelliğiyle ünlü en belirgin şehirlerinden biridir. Etrafı oksijeni bol ormanlar ile çevrili olan kent, bu özelliğinin yanı sıra tarihi değerleri ile de görülmeye değerdir. Özellikle Friglerin önemli bir mesken alanı olarak yıllarca kullanılan Kütahya; şehitliği, medreseleri, müzeleri ve camileri ile önemli bir tarihe dikkat çeker. Aynı zamanda çinicilik ve porselen alanında ürettiği el sanatları ile dünya genelinde bir üne sahiptir.

Kütahya, Afyon ve Eskişehir sınırlarını kapsayan Frig Vadisi, şehrin en ilgi çekici turizm alanıdır. 3000 yıllık köklü bir tarih etrafında şekillenen vadi pek çok döneme ve ayrı uygarlıklara ait yeraltı şehirleri, mağaraları, peri bacaları ve kaya mezarları ile ilgi odağıdır. Vadinin en önemli tarihsel simgeleri ise Ayazini Kilisesi ve Avdalas Kalesidir. Kütahya şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan bölge, Frig Yolu ile de Türkiye’nin en uzun 3. yürüyüş parkuruna sahiptir. Geniş bir alana hakim olan bu tarihsel zenginlik yılın her mevsimi ayrı bir cezbedici güzelliği ile dikkat çeker.

Kars Kütahya uçak bileti fiyatları

Kütahya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kütahya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Kütahya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Kütahya uçak bileti satın alınabiliyor.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kars Kütahya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.