Çok ucuz fiyatlarla Samsun Kütahya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Kütahya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 15 dakikadır.

Samsun Kütahya uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Kütahya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Kütahya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kütahya’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Kütahya Uçak Bileti

Samsun Kütahya Uçak Bileti

Ege Bölgesinin en önemli termal turizm merkezilerinden biri olan Kütahya, çinisi ve seramiği ile dünya genelinde bir üne sahiptir. Sağlık ve kaplıca merkezleri ile yıl içinde yüksek oranda bir turizm kapasitesine ev sahipliği yapan il, yemyeşil doğası ile de gezginlerine oldukça eğlenceli bir seyahat keyfi yaşatır. Bulunduğu bölgenin antik ve mitolojik avantajlarını bugün hala her bir noktasından devam ettiren Kütahya, kültürel olarak bir çeşitliliğe sahiptir.

Kütahya’ya 27 kilometre uzaklıkta olan Frig Vadisi şehir merkezine 35 dakika uzaklıktadır. Kütahya, Afyon ve Eskişehir sınırları içinde olan vadi, Frigyalılardan beri aktif bir yerleşimin olduğu merkezdir. Tarihin çeşitli dönemlerinde farklı uygarlıklar tarafından hem savunma, hem de yerleşim merkezi olarak kullanılan bölge, 3000 yıllık geçmişine pek çok olay sığdırdı. Kayaların içine oyularak yapılan evler, mağaralar, peri bacaları, yer altı şehirleri ile gizemli bir atmosfere sahip olan Frig Vadisi, bugün şehrin turizm potansiyelini artıran noktaların başında gelir.

Roma döneminin en önemli antik kentleri arasında olan Aizanoi Antik Kenti, Çavdarhisar ilçesindedir. Pek çok özelliği ile bugün Efes ile eşdeğer ölçütlere sahip olduğu görülen antik kent özellikle tarihseverler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanır.

Samsun Kütahya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Kütahya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Kütahya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Kütahya uçak bileti satın alınabiliyor.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Samsun Kütahya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.