Çok ucuz fiyatlarla Bursa Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 5 dakikadır.

Bursa Malatya uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Malatya Uçak Bileti

Bursa Malatya Uçak Bileti

Kayısısı ile meşhur olan şehir Malatya‘da, gezip görülmesi gereken pek çok tarihi ve doğal güzellik vardır. Kara Kaya Barajı Gölünün batı kısmında yer alan Arslantepe Höyüğü, Türkiye’nin en büyük höyüklerden biridir. Orduzu’da yer alan Arslantepe Höyüğünde ilk kazı çalışmaları 1932 yılında Fransızlar ile başlamış, ardından ise Romalılar tarafından devam etmiştir. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde bulunan iki aslan ve bir kral heykeli Ankara’da yer alan, Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergileniyor. Aynı zamanda Arslantepe Höyüğünde M. Ö. 3500 ve 3550 yıllarına ait mühür baskıları, kerpiç saray ve değişik metal eşyalar ele geçirilmiştir.

Genç Hitit Çağı’na ait olan Levent Vadisi, Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yer alır. Vadi, sarp bir uçuruma kurulmuş mağaralar ve ilginç yüzey şekillerinden meydana gelir. Macera seven kişilerin oldukça ilgisini çeken Levent Vadisinde trekking ve motor sporları yapabilirsiniz.

Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi, etkileyici mimarisi ile Malatya’nın turizme açık kapılarından biridir. Somuncu Baba Türbesinin yanında bulunan Tohma Kanyonu ise tabiat güzelliği ile görenlerin ilgisini çekmektedir. Kanyon boyunca yürüyüş yapabileceğiniz bölge, yüzme içinde elverişlidir.

Bursa Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Bursa Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.