Çok ucuz fiyatlarla Denizli Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Denizli’den Malatya’da en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 10 dakikadır.

Denizli Malatya uçak bileti al!

Sizde Denizli‘den Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Denizli Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Denizli Malatya Uçak Bileti

Denizli Malatya Uçak Bileti

Ülkemizin kayısı ile ünlenen şehri Malatya, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır.  Şehir, günümüze dek farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir yerleşim alanı olması ile çeşitli yapılara ev sahipliği yapıyor. Malatya, tarihi değerleri kadar gerek şehir merkezinde, gerekse çevrede bulunan doğal güzellikleri ile bir hayli ilgi çekicidir.

Malatya’nın Orduzu ilçesinde yer alan Arslantepe Höyüğü, ülkemizin en önemli ve büyük höyüklerinden biridir. Bölgede ilk arkeolojik kazı çalışmaları 1932 yılında Fransızlar tarafından başlamıştır. Sonraki senelerde pek çok farklı milletler tarafından yürütülen kazı çalışmaları ile gün yüzüne çıkarılan kalıntılar, bölgenin geçmişine ışık tutar niteliktedir. Bölgede ele geçirilen iki adet aslan ve bir adet kral heykeli, Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde yer alıyor. Ülkemizin tarihi hakkında oldukça detaylı yapılar elde edilen Arslantepe Höyüğü, Malatya’da gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir.

Şehrin doğal yapısını gözler önüne seren Levent Vadisi, ilginç yüzey şekilleri, sarp kayalıkları ve uçurumları ile Holywood filmlerini aratmayacak bir maceraya ev sahipliği yapıyor. Bölgede yer alan mağaraların üzerindeki kabartmaların yapılan çalışmalar sonucu yapıların Genç Hitit Dönemine ait olduğu ortaya çıkmıştır.

Denizli Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Denizli Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı, Denizli merkeze 63 km uzaklıktadır. Hem sivil hem de askeri kategoridedir. Kendi açık otoparkı bulunduğundan buraya şahsi araçları ile gelecek yolcular araçlarını rahatlıkla bırakabilirler. Havalimanından merkeze ya da merkezden havalimanına gitmek için pek çok altetnatif bulunuyor.

Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, özel araç, servis, araç kiralama ya da otobüs seçeneklerinden yolcular istediklerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ortalama 45 dakika bir süre zarfında yolcular şehirde olmaktadır.

Denizli Çardak Havalimanı içinden de Denizli Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Denizli Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.