Çok ucuz fiyatlarla Hatay Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Malatya’ya haftada en az dört uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 5 dakikadır.

Hatay Malatya uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Malatya Uçak Bileti

Hatay Malatya Uçak Bileti

Malatya şehir merkezinde ve çevresinde bulunan güzellikler ile merak uyandıran bir şehirdir. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan şehir, kayısı ile ülkemizde önemli bir simgeye sahiptir. Zengin kültürü, yeşil doğası ve tarihi ile gezginlerine keyifli anlar yaşatan kentte ilk yerleşim 7000’li yıllara dayanır.

Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe Höyüğü, Orduzu ilçesinde yer alır. Kara Kaya Barajına yakın bir konumda bulunan höyükte kazılar uzun yıllar boyunca devam etti.  1932 yılında Fransız arkeologlar tarafından başlatılan çalışmalar 1960 yılında ise İtalyan ve Roma La Sapianz üniversitesi arkeologları tarafından devam ettirildi. Kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkarılan iki aslan ve bir kral heykeli günümüzde Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenir.

Şehrin doğal güzelliklerinin başında gelen Levent Vadisi ilginç yüzey şekilleri, mağaralar ve derin uçurumlar ile ilgi çekici bir arazi yapısına sahiptir. Bölgede ortaya çıkan kabartmaların Genç Hitit Çağına ait olduğu bilinir. Tabiat görselliği ile bürülü olan bölge de trekking ve çeşitli doğa sporları yapılabilir.

Hatay Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Hatay Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı