Çok ucuz fiyatlarla Mardin Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Malatya’ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 35 dakikadır.

Mardin Malatya uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Malatya Uçak Bileti

Mardin Malatya Uçak Bileti

Tarihi milattan önce 7000’li yıllara kadar dayanan Malatya, günümüzde çeşitlilik açısından oldukça zengin bir şehirdir. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetleri bünyesinde konuk eden kent, eski Malatya ve Yeni Malatya olarak iki ana kısma ayrılır. Doğal güzelliği ile de adından bahsettiren şehir; özellikle mesire alanları, şelaleleri ve kanyonları ile muhteşem bir güzelliğe kapılarını açar.

Milattan önce 5000 yılına giden kocaman bir tarihe ev sahipliği yapan Orduzu ilçesindeki Arslantepe Höyüğü şehrin en eski tarihini gün yüzüne çıkaran bir bölgedir. Türkiye’deki en büyük höyüklerden biri olan Arslantepe, yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkların önemli bir yerleşim alanı olması ile ünlüdür. Özellikle Roma ve Bizans döneminin eşsiz güzelliklerine ev sahipliği yapan bölgede yıllar boyunca kazı çalışmaları aralıklı olarak devam etti. Çeşitli ülkeler tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda ele geçirilen önemli eserlerin bir kısmı günümüzde Ankara’da yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenir.

Şehrin doğal güzelliklerinin başında gelen Pütürge Göleti Kahramanmaraş şehir merkezine 74 kilometre uzaklıktadır. Eski dönemlerde adından ” Imrun” olarak bahsettiren bölge, özellikle piknik ve mesire alanları ile yerli halkın kaçış noktasıdır.

Mardin Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Mardin Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.