Çok ucuz fiyatlarla Samsun Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 25 dakikadır.

Samsun Malatya uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz

Samsun Malatya Uçak Bileti

Samsun Malatya Uçak Bileti

Barındırdığı zengin tarihsel mirasla büyük bir tarihe eşlik eden Malatya, yeşili bol şehirlerden biridir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklara kapısını açan kent, 7000 yıllık tarihe sahiptir. Eski ve yeni Malatya olmak üzere iki ana bölüme ayrılan şehir hayatına sahip olan Malatya, bugün gezginlerine keyifli bir seyahat sunar.

Orduzu ilçesine 7 kilometre mesafede olan Arslantepe Ören Yeri, günümüzde ülkemizin en büyük höyüklerinden biridir. Muhteşem bir mimarinin kendini gösterdiği ören yerinde yapılan arkeolojik kazılar neticesinde tarihi öne çekildi. Milattan önce 5000 yılına kadar dayanan merkez yüzyıllar boyunca bölgeye yerleşen pek çok uygarlığın en güzel kalıntılarına ev sahipliği yapar. Ören yerinde ele geçirilen önemli kalıntılar bugün Ankara’da yer alan Anadolu Medeniyetler Müzesinde sergilenir.

Roma İmparatoru Titus zamanında yapılan Eski Malatya Şehir Surları (Malatya Kalesi) lejyon krallığının en büyük örneğidir. Battalgazi ilçe merkezinde yer alan surlar pek çok imparatorluğun dönemine eşlik etmesi ile bilinir. İlk dönemlerinde 95 burç ve 11 kapısının bulunduğu bilinen şehir surları günümüze kadar büyük ölçüde ulaşan yapılar arasındadır. Battalgazi Belediyesi tarafından son yıllarda restore edilerek turizme kazandırılan Eski Malatya Surları kentin önemli simgeleri arasındadır.

Samsun Malatya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen

belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Samsun Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.