Çok ucuz fiyatlarla Mardin Hatay uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin'den Hatay'a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 35 dakikadır.

Hatay otelleri çok ucuz fiyatlar ile Tatil City'de. Hatay otelleri içinden rahat edebileceklerinizi fiyat fayda dengesini gözeterek seçtik. Ayrıca bütçe dostu tatil fırsatları ile Hatay uçak bileti web sitemizde!

Hatay Otelleri

Hatay'da yapılacak şeyler

Hatay hakkında detaylı bir çalışma.. Sizler için Hatay gezi rehberi hazırladık.

tatil city

Hatay ucuz uçak bileti

Mardin Hatay uçak bileti al!

Sizde Mardin'den Hatay'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Hatay uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hatay'da nerelere gidebiliriz?

Mardin Hatay Uçak Bileti e1562225086873 Mardin Hatay Uçak Bileti

Mardin Hatay Uçak Bileti

Medeniyetler beşiği Hatay, üç büyük dinin bir arada yaşadığı bir şehirdir. Suriye ile sınır görevi üstlenen kent, tarih boyunca stratejik konumu neticesinde Türkiye ile diğer milletler arasında soruna neden oldu. Bu nedenle de Mezopotamya bölgesinden Türkiye'ye geçişlerin en büyük sembollerinden biri oldu. Günümüzde kozmopolit özelliğini hala her bir noktasında muhafaza eden Hatay, Hristiyanlık ve İslamiyet adına en özel mimarilere sahiptir. Kültürel ve tarihi yönlerinin farklılığı kadar yemyeşil doğası ve plajları ile de dikkatleri üzerine çeker.

Dörtyol ve İskenderun ilçeleri arasında kalan Payas, şehrin tarihsel özellikleri ile dikkat çeken bir merkezdir. Hatay şehir merkezine 70 kilometre uzaklıkta olan Payas Kalesi, Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferi sırasında topraklarımıza kattığı bir yapıdır. O dönem Hac Yolu üzerinde yer almasında dolayı oldukça belirgin bir öneme sahip olan eser, Harçlılar tarafından inşa edildi. Birçok bölgesinde Bizans'a dair kalıntılara yer veren Payas Kalesinin dört köşesi ve sekiz adet kulesi bulunur. Günümüzdeki kaleye bakıldığında yapının Osmanlı üslubuna göre şekillendirildiği görülür.

Mardin Hatay uçak bileti fiyatları

Hatay seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hatay seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Hatay uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı'na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Hatay uçak bileti satın alınabiliyor.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay'a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye'ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Mardin Hatay uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.